Uskutečnila se tam oblíbená akce s názvem Tvoříme v muzeu, nesoucí název Ke kávičce zákusek, upečte si pamlsek! „Návštěvníci se dozvěděli, jak se peče a podává sachrův dort či rakvičky se šlehačkou, a jak si na nich pochutnávaly naše babičky v kavárně v časech první republiky," popsala velmi stručně tvořivou akci etnografka muzea Marta Kondrová.

Do tajů výroby nejslavnějších zákusků zasvěcovaly přišedší ženy i muže studentky II. a III. ročníku oboru cukrářská výroba Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti s učitelkou odborného výcviku oboru cukrář Dagmar Matyášovou.

„Lidem studentky ukázaly výrobu vděčného cukroví, a to kávových zrn, sachrového dortu a koláčků, ale také vaniček, lidově rakviček, zdobených šlehačkou," uvedla kantorka. Lidé, kteří se tvořivé akce zúčastnili, pěli podle ní chválu na sachrův dort. Upečený korpus studentky rozřízly, naplnily meruňkovou marmeládou, potáhly jej cukrářskou kakaovou polevou a dozdobily šlehačkou.

Jiří Plšek, pražič, barista a spolumajitel pražírny a obchodu s nabídkou plantážní kávy a espresso směsí Coffeespot, zase seznamoval návštěvníky se způsobem pražení kávy. „S partnerkou jsme lidem ukázali staré alternativní metody vaření kávy, v dnešní době hodně opomíjenými. Dnes je v kurzu espresso, ale kávy vařené po staru jsou lehčí, chutě a vůně přirozenější a výraznější," snažili se Jiří Plšek s Radkou Sopůškovou přesvědčit návštěvníky. Dali jim ochutnat kávu připravenou v aeropressu, dripu, french pressu a moka expressu.

Poté, co si lidé poseděli ve stylové kavárně zařízené v duchu období třicátých let 20. století u šálku kávy a ochutnali některý ze zákusků, zamířili na prohlídku výstavy Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka, která byla v muzeu otevřena na sklonku října.