„Je to překrásný pohled na hrad, stoupáte-li alejí směrem od Buchlovic po žluté turistické značce,“ informuje turistický průvodce.

Stromořadí bylo dlouhá léta neudržované, zarůstalo a lidé jej přestali užívat, chodili a jezdili vedle něj, čímž ničili sousední louky.

„Jsem rád, že alej dali vloni členové ČSOP, v čele s Martinem Tomeškem, do pořádku, je dnes v perfektním stavu a opět slouží svému účelu,“ řekl Deníku buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Celorepublikové prvenství v 9. ročníku ankety míří do Středočeského kraje. Historická alej u Rakovnického potoka, kterou tvoří lípy, jilmy a javory, si získala přízeň největšího počtu, 731 hlasujících.

„V devátém ročníku soutěžilo rekordních 96 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, kterým svůj hlas poslalo více než 7,5 tisíce lidí. Jsme nadšeni, že rok od roku počet nominovaných alejí stoupá. Je vidět, že lidé o ně mají zájem a na krásná zákoutí naší krajiny jsou patřičně hrdí,“ říká Karolina Kostićová z Arniky, jež soutěž pořádá.