„Přijeli jsme do kraje, který do budoucna nebude popelkou. Regiony historicky poněkud handicapované potřebují přesně tento druh iniciativy. My jsme připraveni si vyslechnout konkrétní informace, aby jsme uměli konkrétně pomoci,“ okomentoval svoji návštěvu místopředseda výboru Jiří Dolejš (KSČM).
Hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš (ODS) s členy výboru projednal financování stavby holešovské průmyslové zóny. „Chceme, aby nám podrželi rozjednané finanční mantinely, což je jedna celá jedna miliardy korun pro připojovací stavební infrastrukturu. Také chceme, aby podrželi výstavbu rychlostní komunikace R49, která je pro tuto průmyslovou zónu životabudičem,“ uvedl.

Vedení kraje i členové výboru se vzájemně ubezpečili, že navzdory výtkám EU chtějí prosadit i stavbu rychlostní silnice R55 na Uherskohradišťsku.

Bursík vyděsil starosty změnou plánované trasy R55

„Evropská komise poslala České republice formální výtku, že tam, kde je situovaná trasa dálnice, existuje pásmo Natura 2000, kde se pohybuje pták s názvem skřivan lesní a lelek lesní. Evropská komise má obavu, aby tento živočišný druh neměl s dálnicí problémy. My jsme ale říkali, že máme problémy s tím, aby živočišný druh člověk mohl žít taktéž v oblasti Veselí nad Moravou, Strážnice a Uherského Hradiště,“ řekl Lukáš. Po dvaceti letech hledání trasy by se podle něj nemělo se stavbou R55 otálet. „Druhově chráněné ptactvo bude ochráněno dostatečně k tomu, aby zde mohla být jak dálnice, tak volný průlet tomuto živočišnému druhu,“ doplnil Lukáš.

Martin Lavay