Vítěz chytil pětaosmdesát centimetrů dlouhého a více než deset kilogramů vážícího kapra a získal ceny za více než sto tisíc korun.

„Přijelo bezmála osm set rybářů. Do přehrady jsme pro ně vysadili osm tisíc kilogramů trofejních kaprů. Od šesti do dvanácti kilogramů,“ informoval hospodář a jednatel Rybářského svazu Luhačovického Zálesí František Miko.

Rybáři se snažili během 24 hodin chytit největší a nejtěžší rybu v několika kategoriích. „Tady jde chytit úplně všechno. Sumec, kapr, štika, amur, okoun, cejn, všechny druhy ryb,“ popsal „obyvatele“ Luhačovické přehrady jeden z desítek rozhodčích Miroslav Milko ze Slavičína.

Každý z rybářů měl svůj tajný recept na úspěch. „Chytám na napařený rohlík,“ prozradil Vladimír Špičák z Olomouce.

„Já chytám na rohlík, na kolínka, na medovky i jahodové bufiny,“ usmál se i Jiří Dalekorej z Ostravy-Vítkovic.

„Jezdíme sem pravidelně. Na jaře i na podzim. Jsme partie z Lipníka nad Bečvou. Tentokrát nás chytá deset. Budeme určitě chytat celých dvacet čtyři hodin,“ prozradil další soutěžící Martin Sekanina.

Jarní rybářské závody nakonec vyhrál Jiří Viktora z Popovic u Uherského Hradiště. „Chytil osmdesát pět centimetrů dlouhého kapra, který vážil více než deset kilogramů,“ informoval Miko.

Vítěz si odvezl sadu cen za více než sto tisíc korun. „Pobyt na chatě, rybářský zájezd do Norska, výbavu od sponzorů a další ceny,“ doplnil František Miko.

Rybářské závody v Luhačovicích se už staly tak věhlasnou akcí, že letos rybáři zaplnili podél břehů přehrady doslova každé volné místo. Mnozí si proto stěžovali na neregulérní podmínky.

„Je to tu přeplněné. Lidi dávají spoustu peněz do krmení, do cesty a do povolenky a přitom dostanete flek, kde máte strom. Nedá se tu nahodit,“ postěžoval si Marek Zeman z Ostravy-Vítkovic.

Hlavní organizátor závodů ale slíbil nápravu. „Počty jsme už museli oproti minulým letům zredukovat, protože s množstvím aut se už nedalo projíždět kolem přehrady. Do budoucna chceme jít ještě na větší rozestupy, aby byla kultura rybaření pohodlnější,“ uzavřel Miko.

Martin Lavay

Přečtěte si také:

Luhačovice: čtyři tuny kaprů