Radní v Uherském Hradišti přišli se záměrem na výměnu opotřebovaného kostkového povrchu na Moravním nábřeží za asfaltový. Někteří obyvatelé čtvrti ale záměr připomínkovali, odpovědi ze strany města se ale údajně nedočkali. Sepsali proto petici, kterou podepsalo 137 osob, a text předali radním. „Požadujeme, aby úředníci zachovali původní ráz naší ulice a nechali tam kostkový povrch. Tento požadavek jim ale opakovaně sdělujeme už několik měsíců. Sice se s námi odmítají bavit, ale jsem doslova šokovaný, v jak velkou mediální a politickou kauzu tento triviální záměr přerostl,“ kroutí nechápavě hlavou jeden z iniciátorů petice Petr Möller.

Jeho údiv se týká zejména laxního přístupu úředníků, kteří prý k výběrovému řízení nikoho z Rybáren nepřizvali. „Nechápu, proč se brání našim argumentům a vehementně trvají na asfaltovém povrchu. Nechci, aby si naše požadavky někdo bral jako osobní útok a už vůbec nestojím o to, aby připomínky byly použity k politickým účelům,“ naráží Möller na vyjádření zastupitelů a regionálních politiků, kteří případ „Rybárny“ obsáhle probírali na schůzi zastupitelstva města.

Podle iniciátorů petice by k vyjasnění situace stačilo setkání městských úředníků se zástupci Rybáren.

Dlouhé jednání zastupitelů na jejich poslední schůzi ale zapeklitou situaci nerozuzlilo. „Celou věc jsme vrátili k projednání zainteresovaným městským odborům. Zvážíme návrhy signatářů petice a naše možnosti,“ opět nejasně prohlásil místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

K dovršení komplikované situace na radnici přišel v těchto dnech další připomínkový text. Podepsalo ho 65 osob s tím, že podporují návrh města. „Zvláštní je, že dopis přišel na radnici těsně před zastupitelstvem. Nabízí se spekulace, zda tento pamflet nezorganizoval někdo blízký radnici,“ zamyslel se muž z Rybáren, který požádal o zachování anonymity. „Všechno je to absurdní. A pokud se někdo sklonil k takové podpoře radních, pak to nepovažuji za důstojné jednání. Proto pochopte, nechci v tom se svým jménem vůbec figurovat a stavět se se spekulacemi na úroveň organizátorů žabomyších válek,“ zdůvodnil svůj požadavek o anonymitu.

Související článek:

Silnice bude, slíbili radní