Ty pro ně začaly 3. října výlovem rybníka zvaného Nudle a skončily v sobotu 1. listopadu na čtvrtém rybníku za plavební komorou mezi Hradištěm a Huštěnovicemi.

„S produkcí ryb jsme spokojeni. Dvě třetiny těch větších putují do vod v revíru, na nichž loví hlavně členové naší organizace, kterých v současné době evidujeme tisíc dvě stě padesát. Menší ryby komorujeme, abychom je na jaře mohli vysadit do produkčních rybníků, na nichž jsme letos v říjnu prováděli výlov,“ uvedl hospodář hradišťské organizace MRS Ladislav Grebeníček.

Letošní rok byl podle hradišťských rybářů vcelku úspěšný. Podařil se jim kupříkladu odchov candátka ročka. „Do jednoho z rybníků jsme ho vysadili kolem osmi tisíc kusů o průměrné délce deset centimetrů, do druhého jsme dali ročky o dva centimetry delší. S objemem ryb jsme spokojení. Soběstační jsme u kaprů, amurů i línů,“ neskrýval radost Grebeníček. Vzápětí ale přiznal, že se jim je nepodařilo odchovat tak jako v celém rybářském svazu na Moravě. „Na štičky přišla jakási choroba. O jakou šlo, to se zatím rybářům nepodařilo objasnit,“ chytá se za hlavu Grebeníček.