Výlov rybníku chtěli staroměstští rybáři uspořádat už na konci října. K jeho vypouštění obvykle používají potrubí ústící do nedaleko protékající Moravy. Jenže to nyní není možné. Pracovníci firmy, kteří na hrázi prováděli její injektáž stavebním materiálem, totiž tubus dle tvrzení rybářů napíchli a zabetonovali ho. „Teď se dohadujeme, kdo a jak výpustek opraví. Když se stavbou začínali, ujišťovali mě, že ho obejdou. Nepodařilo se jim to," konstatoval předseda staroměstské místní organizace rybářů Jiří Horsák.

Pokud podle něj stavaři výpustek do poloviny listopadu opět nezprovozní, ryby v Baraňáku určené pro aktuální i pozdější vysazení do revírů uhynou. „Ztratili bychom dva roky, po které tyto ryby vychováváme. V takovém případě by zřejmě muselo dojít k soudu kvůli náhradě škody," upozornil předseda staroměstských rybářů.

Dodal však, že stále věří ve zdárný konec jednání mezi rybáři, Povodím Moravy a stavební firmou. Společnost slíbila, že do soboty 16. listopadu bude potrubí funkční.

Stejně tak se bude muset vyřešit další závada na rybníku způsobená stavbou hráze špatně vyvedené je i nové stavítko v potoce Salaška, z něhož se Baraňák napouští. Je o 40 centimetrů nižší, než mělo být. „Nemůžeme být s jejich prací spokojeni. Zatím nám nadělali víc škody než užitku," kroutí Jiří Horsák hlavou. Správce vodního toku Povodí Moravy tvrdí, že beton se do výpustku dostal kvůli jeho havarijnímu stavu. „Kdyby bylo potrubí v pořádku, nemohlo by do něj takovým způsobem natéct. Zatím mohu pouze říct, že vzniklou situaci řešíme. Jakým způsobem kanalizaci opravíme, by mělo být jasné v příštích dnech," řekl Vítězslav Nečas z investičního úseku Povodí Moravy.

To potvrdil i stavbyvedoucí ze společnosti D.I.S. Brno, která je nejvýznamnějším ze skupiny zhotovitelů nové ochranné hráze.

„Potrubí se nacházelo jinde, než jak nám rybáři sdělili. Navíc bylo zhotoveno velmi nekvalitně, snad v nějaké akci Z. Jeho oprava by měla trvat dva až tři dny, vykopeme ho a vyměníme. Momentálně nám práce komplikuje nepříznivé počasí, ale budeme se snažit spěchat," dodal stavbyvedoucí Jaroslav Svoboda z firmy D.I.S. Brno.