„Ta ruina Hradišťanům nedělala dobré jméno. Určitě není ani pro návštěvníky města příjemné, když je vítá tak nevzhledný dům. V zuboženém stavu byl snad dvacet let,“ konstatoval Jiří Dosoudil z Uherského Hradiště. celý článek ZDE

V těchto dnech ale objekt konečně mění svou zanedbanou tvář k lepšímu. „Ve spodní části budovy mají být obchodní prostory, v dalších patrech stavíme ubytovnu pro zaměstnance regionálních firem,“ upřesnil jednatel společnosti, která dům vlastní, Ivo Mitáček. Podle jeho slov skončí rekonstrukce už za pár měsíců, konkrétně v lednu roku 2009.

Přerod barabizny na perlu okrajové části města kvituje s povděkem i starosta Uherského Hradiště Libor Karásek. „Byla to jedna z největších ostud města a stávající majitel toto místo mění k reprezentativní podobě. My jeho snažení v budoucnu podpoříme výstavbou nového parkoviště u opraveného domu, které by mělo nabídnout místa pro zhruba čtyřicet vozidel. Náklady na stavbu parkoviště předběžně odhaduji na 2,7 milionu korun,“ poznamenal Karásek.

Budova měla v minulosti postupně několik majitelů. Žádný z nich ale její podobu nezměnil. Pro předchozího majitele Jaroslava Novotného byla brzdou pro jeho aktivity skutečnost, že pozemek pod objektem vlastní České dráhy. „Také byste asi nepodnikal v areálu, který stojí na cizím pozemku,“ tvrdil v době, kdy dům vlastnil. S tímto „oříškem“ se ale bude muset zřejmě vyrovnat i nový majitel. „Svolili jsme k prodeji pozemku této firmě, přičemž v současné době pracujeme na organizačních úkonech souvisejících s prodejem. Nejdříve jsme museli provést geometrické zaměření pozemku, přípravu smlouvy a další úkony. Termín převodu pozemku bude záviset, mimo jiné, na dokončení technických a organizačních kroků i uhrazení kupní ceny,“ uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.