Těšili se jednak na setkání s člověkem, který za čtyři dny oslaví devadesátiny, jednak na knížku, která byla na malé slavnosti představena. Připravil ji pracovník Slováckého muzea Petr Číhal a nazval „S hudbou utěšitelkou a průvodkyní životem - rozhovory s Karlem Dýnkou".

Záslužnou publikaci vydalo město Uherské Hradiště a je jasné, že v ní je i kus historie města. Příjemné setkání s protagonisty kultivovaně a zasvěceně moderoval Jan Pášma, který v rozhovoru s oběma objasnil vznik i zaměření knížky ale také si v programu zazpíval s Hradišťským komorním sborem.

Karel Dýnka, jako vždy skromný, odpovídal upřímně a s osobitým humorem, prozradil, že by měl sto chutí se ještě před Svatopluk postavit s taktovkou, i to, jak se těší na koncert 14. dubna připravený na počest jeho devadesátin - k nim mu poblahopřál místostarosta Ivo Frolec.

V příjemné atmosféře beseda pokračovala a pochopitelně došlo i na dlouhou autogramiádu. Knížku můžete získat v Městském informačním centru v jezuitské koleji. Ke gratulantům jedné z nejvýznamnějších osobností města a regionu se připojuje redakce Slováckých novin i jménem čtenářů. (avP)