Dřevěné vyhlídky v poslední době rostou na Slovácku jako houby po dešti a v Bojkovicích nechtěli zůstat pozadu. „My jsme ji na rozdíl od jiných obcí nevybudovali z dotací, ale peněz od místních podniků a sponzorů. O to je zdar celého projektu cennější,“ upozornil starosta Bojkovic Petr Viceník. Podle něj je složité určit cenu rozhledny. Ve veřejné sbírce se vybralo 160 tisíc korun, sponzorsky provedené práce byly ohodnoceny na 380 tisíc.

Velký kus práce na rozhledně odvedli členové svobodného občanského sdružení Klub bojkovských skeptiků. „Je to skupina lidí, která sdružuje aktivní obyvatele. Ti chtějí obci pomáhat a posouvat ji dopředu. Činí tak nejen pomocí darů, ale i prací. A právě ta je dnes v celé své kráse vidět,“ ukázal starosta Viceník na jedenáctimetrovou dřevěnou konstrukci rozhledny.

První muž Bojkovic také při slavnostním otevírání udělil předsedovi sdružení Leo Foltýnovi městskou medaili za zásluhy, a to jako druhé osobě v historii. Prvním oceněným byl bývalý ředitel bojkovické základní školy Zdeněk Ogrodník.

Na středeční slavnosti byla přítomna řada významných osobností a aktivních obyvatel. Byla mezi nimi i Kateřina Kubínová ze Sdružení Uherskobrodska, velká kopaničářská patriotka. „Je to veliká sláva a vymoženost všech lidí tohoto kraje,“ podotkla. K rozhledně dorazili i statutární zástupce hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš, vlčnovský starosta Jan Pijáček či viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Báseň absolventů kopaničářské školičky Kateřiny Kubínové ke středeční slavnosti

Ach ty náš hejtmane

malú krajinu máš.

Šak je nás malučko,

lahko nás uchováš.

Napísal nám hejtman psaní,

abychom sa na slávu chystali.

My sme odepísali na široké listy:

neboj sa hejtmane,

dycky sme ti istí.

A náš Okamura? Prešov, Kopanice.

Zda-li ty pomožeš luďom tejto obce?

Bojkovský starosta též tu osobně bol,

a jak my ho známe, rád by nám pomohol.