Radním nezbývá nic jiného, než nového zaměstnance přes zimu intenzivně hledat. Nový správce by měl nastoupit už koncem dubna příštího roku.

„Se zajištěním obsluhy rozhledny je skutečně velký problém. Minulý rok to fungovalo dobře. Letos se nám vystřídalo hned několik správců, ale žádný nevydržel,“ poznamenal starosta Lopeníku Vojtěch Vráblík.

Pro každodenní práci od devíti do osmnácti hodin musí být podle něj člověk nadšený. Zaměstnání totiž zabírá takřka celý den a obtížný přístup na hraniční vrchol také nevyhovuje každému. „Lidé, které jsme přijali přes úřad práce, se ukázali jako nezodpovědní. Jednomu člověku jsem věřil, ale po šesti týdnech na rozhledně se začal opíjet a dělat problémy. Rozbil dokonce auto, kterým na vyhlídku jezdil,“ popsal starosta, podle kterého byla letos rozhledna tři měsíce bez správce.

Radní teď podle něj musejí nového zaměstnance intenzivně hledat. Nastoupit by měl po symbolickém otevření vyhlídky koncem dubna.

Potíže s dozorem na Velkém Lopeníku by se zřejmě dotkly i mikroregionu Bojkovsko. Případné omezení provozu vyhlídky by se totiž mohlo podepsat na úbytku turistů. „Rozhledna byla první společný projekt obcí mikroregionu a patří k jeho hlavním symbolům. Řekl bych, že ještě hodně přesahuje hranice mikroregionu. Ke zvýšení cestovního ruchu tedy určitě výrazně přispívá,“ zdůraznil manažer mikroregionu Bojkovsko Pavel Kuča.

Atrakci na 911 metrů vysokém vrcholu si oblíbili výletníci ze všech koutů regionu, ale i ze sousedního Slovenska. „Strašně ráda se s rodinou na rozhlednu vracím. Pohled do okolí je z ní moc krásný. Nedokážu si představit, že bych sem někdy došla a bylo zavřeno,“ podotkla při sobotním symbolickém uzavírání vyhlídky Jitka Pospíšilíková z Uherského Brodu.

FOTOGALERIE se připravuje - sledujte naše zpravodajství