A pak jsem to opakoval tak dlouho, až jsme ani jeden nevěděli, jak to má být správně, a David mě škrtil: „Já tě zabiju.“ Vzápětí nás zavolali před kamery a já jsem se už z dálky smál: „Tady pan kolega Gránský si pro vás připravil vtip!“ Režisér mě ale ani nenechal domluvit, zabořil mi prst do bílého pláště a povídá: „Uděláme změnu v textu. Tu větu –⁠ v děloze zůstal kousek…. budeš říkat ty.“

Líbil se vám ten příběh? Možná jste jej už někde četli, vyprávím to totiž poměrně často, protože každou chvíli se mě někdo na veselou historku z natáčení ptá. A také dostávám dotazy, jak bude seriál, ve kterém hraju, pokračovat. „Nesmím ze scénáře nic prozradit, zakazuje mi to smlouva,“ odpovídám pokaždé. Nedávno jsem dokonce na mém instagramu zveřejnil fotku ze zákulisí natáčení a strhla se pod ní taková smršť otázek, že jsem na několik dnů z instagramu prchnul.

„To je ten herec ze seriálu Sestřičky,“ uslyšel jsem minulý týden šeptat za mnou dvě dívky ve frontě na pokladnu v obchodě. Otočil jsem se, usmál se a holky na mě vychrlily otázky, jestli si Mery vezme Davida, nebo Michala a jestli se jí narodí chlapeček, nebo holčička. Zíral jsem na ně a nevěděl, co říct, protože –⁠ a nikomu to neříkejte, seriály většinou nesleduju.

Jak to máte vy? Dokáže vás televizní seriál pohltit tak moc, že se nemůžete dočkat pokračování? Mluvíte o něm s rodinou, s kolegy v práci a hledáte si všechny možné zprávy? Zajímá vás, jak si žijí představitelé hlavních rolí a při detektivkách už dopředu tipujete, kdo je vrah?

Pokud jste televizními diváky a chtěli byste přijít na to, proč jsou seriály tolik oblíbené, tak se těšte na sobotu po 15. hodině na vysílání Českého rozhasu Zlín. O seriálech si totiž popovídám s mými hosty. A nebudou jen tak nějací hosté. Jako první na moji rozhlasovou pohovku usedne sce-náristka a režisérka Jitka Bártů, která stojí za nejúspěšnějšími českými seriály poslední doby, ať už to byla slavná Rodinná pouta, VIP vraždy či Temný kraj, a druhým hostem bude herečka, moderátorka a choreografka, která si mimochodem ve všech zmiňovaných seriálech zahrála - Dana Morá-vková. Těším se na vyprávění ze zákulisí, kam se hned tak někdo nepodívá.

Autor: Josef Kubáník