„S úlevou mohu říci, že se nám povedla dokončit komplikovaná stavba v ulici Pod Zahrádkami. Dnes mají konečně všechny domácnosti v této ulici možnost otočit kohoutkem v kuchyni a napustit si sklenici pitné vody tekoucí z vodovodního řadu. Stejně tak mají možnost připojit své domácnosti k plynovodu,“ neskrýval radost první muž Velehradu Aleš Mergental.

Kdysi rozbitá panelovka

Dodal, že v neposlední řadě řidiči ulice Pod Zahrádkami mohou přicházet a přijíždět ke svým domovům po nové standardní komunikaci, nikoliv po kdysi rozbahněné a rozbité panelovce. I když úpravy za obrubami se protáhnou v některých místech do jara.

„Po vyřešení táhlých komplikací s přípravou stavby to vypadalo, že máme nejhorší za sebou. Když se ovšem odbagroval terén do úrovně, v níž měl být položen vodovod, vyšlo najevo, že podloží je natolik podmáčené, že je potřeba přidat jednu konstrukční vrstvu štěrku s cementem a změnit postup výstavby,“ sdělil velehradský starosta.

„Když jsme s manželem Jaromírem postavili před dvaadvaceti lety v ulici Pod Zahrádkami první rodinný dům, ani se na ten nevyhovující povrh ulice nechce vzpomínat,“ svěřila se matrikářka Velehradu Eva Hanáčková.

Dnes opravená kvalitně

S radostí ale dodala, že zrekonstruovaná ulice Pod Zahrádkami, v níž si lidé v posledních letech postavili na dvacet nových rodinných domů je opravená kvalitně a podle ní si nezaslouží kritiku.

Co omlazovací kúra ulice Pod Zahrádkami znamená pro obyvatele v ní bydlící? Lepší životní komfort, estetiku, méně prachu, více klidu, budoucí novou zeleň. Zhodnocení nemovitostí obyvatel v ulici bydlících.

„Obyvatelům v ulici Pod Zahrádkami patří naše poděkování za trpělivost, která jim ve finále rekonstrukce přinesla standardní podmínky pro život v naší obci Celková cena stavby dosáhla téměř deseti milionů korun,“ dodal Aleš Mergental.