„Zájem vidět polonézu byl tradičně obrovský. Těší se děcka, jejich rodiče i babičky a dědečkové, tetičky a strýčkové. Je to prostě velká událost pro celé rodiny, které obsadí místa v sále, přísálí i na balkóně. Limitovaný počet míst nám velel pro rodinu tanečníka či tanečnice dát k dispozici osm míst, přesto bylo i letos narváno až po strop,“ řekla Deníku Simona Synčáková.

Antonínu Richtrovi mladšímu tančila na parketu dcera Anička, a také ona měla v sále své rodinné publikum. „Přijeli se na ni podívat babička s dědou až z Plzně i oba její prarodiče z Dolního Němčí a další. Moc se nám všem líbila,“ řekl Deníku Aniččin tatínek Antonín Richtr.

Počítání Tříkrálové sbírky. Ilustrační foto
Tříkrálová sbírka na Slovácku. Kolik peněz se každé z obcí vybralo

Simona Synčáková přiznala, že každý rok vybírají choreografii s jinými tanci. „V úvodu se mladí tanečníci představí. Následuje polonéza a po ní pokračují další tance. Sólo s rodiči je v rytmu klasického valčíku. Tento základ zůstává každý rok stejný,“ upřesňuje Simona Synčáková. Šaty si prý děvčata nechávají ušít každá podle svého vkusu. „Letos jsou v tmavěmodré barvě. Kluci mají černé kalhoty, bílé košile a motýlek s kšandami v barvě šatů děvčat,“ doplnila Simona Synčáková.

K tanci a poslechu hrála kapela Vivian Band, v suterénu Devil Music Baru byla pro omladinu k dispozici diskotéka. Nechyběla bohatá tombola.