Uskuteční se tam totiž 17. ročník Sletu bubeníků.

U příležitosti 100 let výročí Československa a 100 let od zániku Rakouska-Uherska zpracoval letošní tým hymny tehdy vzniklých států, tedy Československa, Polska, Maďarska, Bulharska, Rumunska ad. Rytmicky, na základě slovních spojení a rytmu slov, vznikly nové rytmy zcela vycházející z jazyka každého národa.

Zpěvák, jako fiktivní příslušníka daného národa, odzpívá acapella danou hymnu v původním jazyce. Tuto nelehkou roli a saxofony na sebe vezme Mikoláš Chadima.

Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin.

Ti se vždy napřed na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci.

Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Nás ze Slovácka může těšit opakovaná účast cimbalisty Petra Gablase známého (nejen) z Harafice.

ALL STAR TEAM:
Pavel Fajt - bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv
Pavel Koudelka - bubny souprava, zpěv
Miloš Vacík - surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau
Tomáš Reindl - bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv
Petr Gablas - cimbál, zpěv
Mikoláš Chadima - zpěv, saxofony