„Nám vládne král, má jméno heroin. Leť raději dál, dřív, než se vyrojí,“ tímto veleslavným refrénem songu Planeta Hieronyma Bosche II, kapely Progres II, vrcholil v pátek 24. června večer v Amfíku Bukovina Rock–Fest.

Z hrdel legendárního brněnského seskupení i stovek lidí v publiku zaplněného amfiteátru, se skladba nesla po krajině, až k Popovicím, Podolí a Javorovci a byla tak nejpřesvědčivějším dokladem pohody, která na tamním festivalu vládla.

Přestože uprostřed akce její spolupořadatel Honza Gajdošík lehce zmrazil diváky zprávou, že volala kapela Krausberry a zahlásila mu technické problémy, kvůli kterým do Popovic nakonec nemůže dorazit, atmosféra mezi návštěvníky byla téměř euforická.

Přísun rockových tónů odpálil krátce po půl šesté večerní uherskohradišťský rockový sbor Svatý Pluk v čele s Honzou Gajdošíkem. Vystoupili poprvé po dvou letech, shodou okolností na pódiu, kde tehdy slavili čtvrt století své existence.

Po nich uhranul posluchače sérií hitů i nových skladeb Luboš Pospíšil se svojí kapelou 5P, aby pak rockový večer exceloval více než devadesátiminutovým koncertem kapely Progres 2, v jejíž sestavě se představili Zdeněk Kluka, Pavel Váně, Roman Dragoun, Miloš Morávek a Jakub Michálek.

Ideální počasí, výborná muzika

Festivalem provázel moderátor rádia Beat, Dan Kohout.

„Byl to hodně vydařený večer a užili jsme si ho. Výborná muzika, příjemné prostředí, ideální počasí. Škoda jen, že nepřijela kapela Krausberry,“ řekli Deníku manželé Zbořilovi, kteří do Popovic přicestovali za rockem až ze Slušovicka. Spokojenost přiznal také Honza Gajdošík.

„Bylo to fantastické. Vše vyšlo supr, počasí, zvuk, kapely, diváci. Škoda, že Krausberry škobrtli kvůli závadě na automobilu. Jejich koncert ale uspořádáme v náhradním termínu, někdy na podzim. Návštěvníkům Rock-Festu v Popovicích postačí ke vstupu na podzimní koncert Krausberry předložení papírového pásku, který dostali na ruku po zaplacení vstupenky,“ uvedl Honza Gajdošík.