Na jednom z filipínských ostrovů se snaží vyhrát dva a půl milionu. Jak ale sama říká šlo i o dobrodružství.

"Byl to můj sen, ráda jsem již dříve koukala na americké verze a ve skrytu duše snila o tomto dobrodružství. Když pak odvysílali první upoutávku, šla jsem do toho," popisuje Blanka Otrubová.

Přihlásila se totiž už do první řady reality show, měla však jeden velký handicap, neuměla pořádně plavat a potápět se, a tak z toho nic nebylo.

"Tato skutečnost mě ale neodradila a naučila se plavat a také potápět. Do druhé řady jsem to zkusila opět a vyšlo to. Je dobré se nevzdávat," ví své hradišťská podnikatelka.

Z účastníků druhé řady je nejstarší, což je podle ní malá nevýhoda, ale podle jejích slov záleží na strategii. Nejdrsnější bylo asi již zmiňované jídlo.

Skořápka rýže na den, k tomu tři placky

"Když jsme ale získali oheň, dala se už uvařit rýže, uplácat placka z mouky a vody. Byla to tak skořápka rýže na den a dvě tři placky," vzpomíná Hradišťanka.

Z ostrova si odvezla nezapomenutelné zážitky, například setkání s hady. Přímo v táboře objevili nebezpečnou a velmi jedovatou kobru.

"Z mého pohledu se to dalo očekávat, bohužel tam kde se vaří a uchovávají potraviny, jsou i hlodavci, no a jak je známo, hadi jedí myši. Naštěstí jsme ji objevili a štáb zavolal odborníka, který ji odchytl a odvezl na jiný ostrov," prozrazuje Blanka Otrubová.

Nikdy ale nezapomene spíše na jiné věci. Na tu bezstarostnost, být bez mobilu, hodinek a všeho toho shonu co máme v běžném životě. Účast v reality show jí přinesla i důležitou životní zkušenost.

"Pokud po něčem toužíte, nic není nemožné. Každý by si měl splnit svůj sen, ať je jakýkoli," zdůrazňuje podnikatelka.