Úderem 19. hodiny odstartuje ve čtvrtek na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti utkání 3. předkola Evropské Ligy mezi celky 1. FC Slovácko a Fenerbahce SK Istanbul.

„Utkání je z pohledu policie vyhodnoceno jako rizikové. Tomu bude také odpovídat rozsah bezpečnostního opatření. Policisté budou připraveni na to, aby ve městě zajistili veřejný pořádek a v neposlední řadě i bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Vedení i hráči Slovácka věří, že je doma proti Fenerbahce požene plný stadion.
Fenerbahce po příletu zůstává v Brně. Do Uherského Hradiště dorazí až na zápas

Bezpečnostního opatření se podle mluvčí zúčastní pořádkové jednotky z Krajského ředitelství Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, z obvodních oddělení, dopravní policisté, policejní psovodi a policisté z řad policejní hipologie.

Dále kriminalisté a policisté z antikonfliktního týmu, strážníci Městské policie z Uherského Hradiště a členové bezpečnostní agentury.

Fanoušci z různých koutů

„Očekáváme příjezd stovek fanoušků z Turecka, Německa a Rakouska, a rovněž návštěvu příznivců fotbalu z Uherského Hradiště,“ sdělila mluvčí s tím, že mezi příznivci jednotlivých klubů lze očekávat i problémové fanoušky.

Rachejtle, dělobuchy, chorály - fanoušci 1. FC Slovácko se pokusili, při zápasu svého týmu s Fenerbachce Istanbul, rozpoutat na hradišťském Masarykově náměstí inferno.
VIDEO: Rachejtle i dělobuchy. Fanoušci Slovácka rozpoutali na náměstí inferno

„Apelujeme na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů,“ vyzvala mluvčí.

„Tak jako před každým utkáním upozorňujeme návštěvníky, že bude důkladně kontrolován zákaz vstupu na stadion s jakoukoli pyrotechnikou a zakázanými předměty. Dále upozorňujeme, že zjevně podnapilé osoby nebudou vpuštěny na fotbalový stadion,“ uzavřela Šabatová.