Bojovnost, pravý nefalšovaný zápal a nadšení po měření sil na tří a pětikilometrové trati vyznačené fáborkami, kterou postavil Jiří Kamas mladší, prokázaly hlídky z Uherského Hradiště Napajedel, Pozlovic, střediska Psohlavci, Bojkovic, Suché Loze, Polešovic, Modré, Starého Města, Buchlovic, Bánova a Hluku.

„Rikitanův memoriál je pořádán už pošestadvacáté jako pocta dlouholetému vedoucímu hradišťských Psohlavců Aloisi Langerovi, který zemřel v roce 1990. V letech 1970 a 1988 byl bratr Langer, přezdívaný jako Rikitan, vůdcem hradišťských Psohlavců," uvedl Jiří Kamas-Sam. Vůdcem střediska Psohlavců je už sedmadvacet let. Skauti zmíněného střediska působní v metropoli Slovácka nepřetržitě od roku 1968 a v 70. letech minulého století si vybudovali dřevěný srub a jídelnu za Starými Hutěmi.

V průběhu zimního závodu museli závodníci prokázat znalosti morseovky a ze zdravovědy, orientaci v terénu podle mapy, odhad vzdálenosti, přecházeli lanovou lávku, čekala je Kimova hra na postřeh a paměť, rozdělávali oheň, házeli míčkem na Balua, poznávali dopravní značky a přírodniny.
„Účast závodníků není až tak hojná jako v minulých letech a na jakou jsme zvyklí. Vrcholí totiž jarní prázdniny a řada dětí je s rodiči na horách," odkryl příčiny slabší účasti Jiří Kamas mladší. Netajil se tím, že pořadatelé i soutěžící ve věku od šesti do 18 let by rozhodně na trati spíš uvítali sníh a mráz, než bláto.

„Loni byl sníh i mráz a to se mi na trase víc líbilo než ten dnešní blátivý terén. Chvílemi jsem si myslel, že boty v bahně utopím," trefně vystihl situaci na rozblácené trati osmiletý Jirka. „Maminka bude mít co prát. Jsem rád, že mám za sebou druhý ročník Rikitanova memoriálu. To kluci z našeho jarošovského III. oddílu Jelenů prožívali na nelehké trati svoji premiéru," nechal se slyšet Matěj Söhr z Jarošova.

A kdo zvítězil v Rikitanově memoriálu? V kategorii Světlušek byly nejlepší Adéla Tlachová se Zuzanou Petrášovou z Uherského Brodu, mezi jedničkou skautek si nejlépe vedly Aneta Šimonová s Eliškou Martinákovou z Tupes, Anička Kodrlová s Marií Mislerovou zvítězily v kategorii skautek II. Prvenství v kategorii Rangers obhájily z loňského ročníku Romana Baláková s Kateřinou Vránovou z oddílu 1. Severka hradišťských Psohlavců a mezi Vlčaty stanuli na nejvyšším stupínku Matěj Simandl s Josefem Válkem rovněž z oddílu Severka hradišťských Psohlavců. V kategorii Skauti1 byli nejlepší Lukáš Tománek s Adamem Hustým z Pozlovic a v kategorii Skauti II si prvenství vybojovali Jan Martinák s Terezií Štolfovou z Tupes. Mezi Rovery si pro prvenství doběhla hlídka ve složení Matěj Vencel s Jiřím Blahou ze střediska Jeleni a Mustangové hradišťských Psohlavců.