V úseku od tamního mostu po křižovatkou se silnicí I/55 začali v těchto dnech rozšiřovat komunikaci na sedm metrů šířky, odvodňovat vozovku do kanalizace a následně dodají nový asfaltový povrch. Zmatečně se ale některým řidičům jeví tamní dopravní značení.

„Místní se tady vyznají, což o to, ale dopravní značky související se stavbou a objížďkami působí chaoticky. Šofér, který přijede odjinud bude ze značek jednosměrná ulice nebo slepá ulice, docela zmatený,“ řekl Deníku František Tureček, jenž se v centru Uherského Ostrohu velmi dobře vyzná.

Pro nákladní automobily nad 7,5 tuny má podle mluvčí Zlínského kraje Adély Kousalové platit úplná uzavírka s objízdnou trasou přes Veselí nad Moravou a Moravský Písek.

Vozidla o hmotnosti do 7,5 tuny a také autobusy mají projíždět stavbou v jednom jízdním pruhu, a to od silnice I/55 směrem k náměstí.

Ve směru od Moravského Písku za mostem přes Moravu plánují silničáři dopravu převézt na místní komunikaci až po silnici I/55. Stavební práce odstartovaly 18. května a potrvají do konce letošního listopadu.

„Cena za tuto stavbu bude činit 10,725 milionu korun, investorem bude naše příspěvková organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Připojení místních komunikací a sjezdy k přilehlým nemovitostem, obnovu stávajících a doplnění nových chodníků, vybudování stezky pro chodce a cyklisty, parkovací plochy i přeložku veřejného osvětlení zaplatí město z vlastních finančních zdrojů.