„Máte smůlu, kemp je beznadějně obsazený. Ale třeba vám na recepci nabídnou chatku, kterou dnes uvolníme. Dovolená nám končí. Domů odjedeme spokojení, vykoupaní, opálení, vedrem unavení, nabití novou energií, ale s úmyslem, že se do tohoto kempu příští rok zase vrátíme,“ dodal bez rozmýšlení jménem celé rodiny Jiří Maslák z Čáslavi. Podotkl, že nemá rád příliš veliké kempy, které se v létě mění v malá města.

Se svolením recepční procházím kemp s penzionem a restaurací, obdivuji 16 podkrovních vinařských búd s bílou ličkou, vybudovaných ve stylu selského stavení.

Každá z nich nese název podle odrůda révy vinné, která u búdy roste. Hosté jsou ubytovaní také v šesti přízemních rybářských chatách, selské stodole apartmánového typu, ale i v osmi samostatný slováckých sudech, primárně jsou určených k přespání, které jsou lepší formou stanů.

V kempu je plocha určená pro 30 až čtyřicet karavanů a stanařů.

Ubytovaným hostům v nich i v sudech slouží bezplatně samostatný objekt perfektně vybavených umýváren a sociálního zařízení. Všude je čisto, ticho, téměř ideální prostředí pro klidný odpočinek.

„Podařilo se nám najít zajímavý kemp, v němž máme pohodu a blízko vodu ke koupání. Když se nám nechce jít na koupaliště nebo ke štěrkovým jezerům, jdeme se osvěžit do malého rybníčku v areálu kempu. Naši vnuci tu objevili kouzlo malé rozhledny a víceterasové lanové centrum,“ svěřuje se senior Jiří Polášek (75) z Berouna.

Ačkoliv meteorologové očekávají až do konce srpna vedra, rekreanty to nepřiměje změnit plány a kemp opustit.

„O prázdninách je náš kemp s celkovou kapacitou 160 lůžek beznadějně obsazený. Dnes už si hosté nechtějí na dovolené v tak velké míře vařit jako dříve, ale dávají přednost stravování v naší restauraci se slušnou gastronomií,“ neváhá se svěřit Andrea Kuchařová, zástupkyně manažerky kempu.

Netají se tím, že někteří hosté si už rezervovali chatku na příští rok. A není jich málo. Pro ně je větší jistotou pobyt v českých kempech než v cizině.