„V budově byla pouze jedna místnost s fungujícím lokálním topením. Naprosto nevyhovující bylo sociální zařízení a vodovodní potrubí. S příchodem zimy z něj musela být vypuštěna voda, jinak by v něm zamrzla. Dosluhovala okna i elektrické rozvody, krovy byly napadeny červotočem a hnilobou a také střešní krytina se už rozpadávala,“ vypočítává závady na budově radnice starosta Stupavy Jindřich Kovář.

Rekonstrukce si vyžádala vyměněnu střešní konstrukce a krytiny, oken, elektroinstalace a vodovodních rozvodů. Budova byla rozšířena o příruční archív, bezbariérové sociální zařízení a vstup na schodiště vedoucího do zbrusu nové půdní vestavby.

„V ní se budou konat zasedání zastupitelstva, menší kulturně-společenské akce a schůze zájmových organizací. Časem tu bude také internet. V přízemí se důstojného stánku dočká obecní knihovna, která už několik let sídlí vedle pošty na návsi. Na úkor jedné z kanceláří, byla v přízemí nově vybudovaná příruční kuchyňka,“ naznačil Kovář.

Objekt stupavské radnice se konečně dočkal i elektrického topení a k jeho vzhlednější podobě přispěla i nová, do daleka zářící fasáda.

„Celkové náklady na rekonstrukci radnice se vyšplhaly na dva a půl milionu korun. Nebýt dvoumilionové dotace z ministerstva financí, nemohli bychom se do opravy pustit,“ pravil stupavský starosta. Radnice, která stojí nedaleko ski parku, si podle něj opravu zasloužila. „Vždyť do obce přijíždí za sportovním vyžitím tisíce lidí z různých končin Moravy. Před rekonstrukcí moc parády nenadělala,“ řekla Anna Kozányova, stupavská rodačka, žijící v Hodoníně.