To vše jako vyjádření úcty nejen zdravotním sestrám, ale všem zdravotníkům za jejich nasazení v nelehkém období posledního více než roku.

Ve středu 2. června od 11 do 12.30 hodin se areál Uherskohradišťské nemocnice promění v improvizovaný minifestival. Uskuteční se tam koncert Honzy Grebíka, Katky Polonyiové a dalších umělců.

„Rádi bychom dali personálu nemocnice najevo, jak moc si vážíme jejich práce. Jak náročná je, to jsme mohli vidět za poslední rok víc než jasně. Zároveň vyhlašujeme sbírku vhodných dárků pro zdravotníky. Doufáme, že se nám tímto gestem podaří mimo jiné sjednotit region, vyjádřit soudržnost a třeba i inspirovat ostatní,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Koncert bude dostupný online v rámci živého přenosu na facebookových stránkách Mysli Jinak, Slovácké beachové léto, Uherskohradišťská nemocnice, MIC Uherské Hradiště a Televize TVS.

„K dispozici pak bude i záznam koncertu, a to pro zaměstnance Uherskohradišťské nemocnice zdarma a pro veřejnost za symbolických 100 korun. Výtěžek samozřejmě poputuje na podporu UHN nemocnice,“ upozorňuje Marek Pochylý.

Zároveň organizátoři akce Děkujeme uh+ vyzývají firmy i jednotlivce, aby zdravotníkům poděkovali formou dárků v podobě kávy a dobrot k ní.

„Pokud se nám podaří do 2. června tyto dary získat, předáme je v rámci akce přímo zdravotníkům a dárcům poděkujeme. Už nyní se mohou hlásit na e-mail marek@myslijinak.cz a dohodneme spolu podrobnosti,“ dodává Marek Pochylý.

Není to poprvé, kdy tým okolo Marka Pochylého podpořil hradišťské zdravotnické zařízení. V roce 2019 mezi Uherskohradišťskou nemocnici a Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně rozdělil rovným dílem 100 000 korun, tedy celý výtěžek ze dvou cestovatelských besed Vandráci Vagamundos.

Před rokem spolu s muzikantem Honzou Grebíkem vypustili do světa písničku Zničehonic pro všechny statečné z první linie. V poslední den Slováckého léta 2020 pak předali organizátoři sportovně-hudebního festivalu řediteli Petru Sládkovi šek na 20 000 korun.

Ty se podařilo získat i díky kapele Tabák, když se vzdala svého honoráře právě ve prospěch Uherskohradišťské nemocnice.