Včera odpoledne tam vypukl benátský podvečer, spojený s vystoupením dětí z mateřské, základní a umělecké školy v Napajedlích, hlavně pak s odemykáním vody a křtem nového plavidla.

„Loď byla stavěná za pomoci dotace pro infrastrukturu. Je velká deset krát tři metry a je vhodná pro menší skupinky,“ zmínil provozovatel Rejdy Spytihněv Stanislav Hampala.

Akce byla spojená s projížďkami na lodích, ochutnávkou vína a italských specialit. K poslechu a tanci návštěvníkům zahrála Topolanka.
Na otevření Baťova kanálu se byl podívat i osmiletý Honzík Vondřejc ze Zlína. „Už jsem tu jednou byl, ale jak se odemyká voda, to jsem ještě nikdy neviděl,“ řekl Honzík. „Taky jsem poprvé v životě potkal pana Baťu,“ dodal.

Tomáš Baťa junior se svou dcerou se akce zúčastnili v doprovodu kanadského velvyslance Michaela Calcotta a hejtmana Libora Lukáše. Přínos kanálu pro cestovní ruch v celé oblasti zdůraznil i předseda svazku obcí Region Zlínsko Ondřej Kapusta. Právě tento svazek podporuje rozvoj turistiky na svém území. „Baťův kanál je na nejlepší cestě k tomu, aby se stal jedním z hlavních turistických lákadel minimálně na Moravě,“ míní Kapusta.