I když je z finančních důvodů realizace kulturního domu na tzv. Svitkovém málo pravděpodobná, referendum objektivně ukázalo názor obyvatel na problematiku a napomohlo rozhodování zastupitelů Bojkovic při investování veřejných prostředků.

S nápadem netradiční volby přišlo vedení města Bojkovice, jehož částí Přečkovice jsou. Referendum, jehož výsledek zásadním způsobem ovlivní tamní kulturní život, přilákalo do budovy tamního osadního výboru rekordní zájem voličů. Během dvou hodin byla evidována účast 80 procent a volebních lístků spadla do urny téměř stovka. „To se málo kdy vidí. Je poznat, že lidé berou za své, co se děje u nich v dědině. Troufám si říct, že kdyby nebyla spousta oprávněných voličů v práci a měla možnost se vyjádřit, byla by účast ještě vyšší," nechal se slyšet předseda místního osadního výboru Jaroslav Gruna. Podle bojkovického starosty Petra Viceníka byl zájem o místní referendum opravdu vysoký. Spousta obyvatel však podle něj vítěznou možnost mylně pochopila jako znovuotevření obchodu, ale ten se nedařilo provozovat, ani když jej město podporovalo. „Rozhodnutí referenda osobně respektuji. Výsledek je podpůrný, ale ne zavazující. Neznamená to, že se město objekt jednoznačně koupí a kompletně opraví, máme limitované finanční prostředky. Zastupitelé sami rozhodnou," dodal Petr Viceník.

Vítězná varianta se týká nákupu a opravy bývalého pohostinství a obchodu. Podle vedení je její hlavní nevýhodou vysoká pořizovací cena 700 tisíc korun, využití převážně v zimním období a delší doba rekonstrukce. „Celkové investiční náklady pro přebudování domu by činily 3,2 milionu korun," uvedl starosta Bojkovic Petr Viceník. Bojkovická radnice má však pro investici do vzniku kulturního centra v Přečkovicích v letech 2014 a 2015 k dispozici jen půl druhého milionu korun. Obyvatelům Přečkovic teď nezbývá nic jiného než trpělivě čekat na rozhodnutí města. „Investice nikdo nepřislíbil, je to věc zastupitelstva. Nezpochybnitelná je však vůle lidí pro objekt Svitákovo," dodal Jaroslav Gruna.