Rozhodnutí ukončit ve stejném období v divadle činnost plánuje i manažerka a ekonomka divadla Naděžda Slachová. O adeptech na tyto pozice pak rozhodne výběrové řízení, které se uskuteční pravděpodobně už v první polovině roku 2014. Ředitel divadla Igor Stránský sdělil, že hlavním důvodem pro rozhodnutí uvolnit své místo je snaha dát možnost mladším adeptům. „Je mi 69 let a nechci na tomto místě působit donekonečna. Zaměstnancem divadla jsem od roku 1969, na pozici ředitele pracuji už 24 let. V divadle ale úplně skončit nechci, čas od času bych si s chutí zarežíroval," podotkl Igor Stránský, který dodal, že má už i představu o budoucím řediteli. „Přiznám se, že určité představy mám, budu na nich dál pracovat a věřím, že vedení města by mohlo dát i na mé doporučení," konstatoval Igor Stránský.

Slovácké divadlo sklízí již dlouhá léta jeden úspěch za druhým, přesto se každoročně potýká se složitým sháněním peněz na provoz.

Hradišťská radnice letos uvolnila na fungování divadla na období do poloviny roku 2015 ze svého rozpočtu celkem dvacet milionů korun, přičemž deset milionů tvořila dotace od ministerstva kultury. Místostarosta Evžen Uher, který má oblast kultury na starosti ale podotýká, že systém financování divadla se musí v dalších letech zásadně změnit. „Chceme, aby na provoz divadla přispíval kraj i stát, vždyť většina návštěvníků Slováckého divadla přijíždí z okolních měst, obcí a regionů. Nechat financování divadla výhradně na radnici, považuji trochu za nespravedlivé. Jednání jsme již v tomto smyslu otevřeli, na nějaké závěry je však ještě brzy," sdělil Evžen Uher.