„Výlovem rybníka jsme chtěli po šesti letech od jeho posledního vypuštění zrevidovat, jaké ryby v něm dosud žily, ale také stav na dně vodní nádrže a jejích břehů. Také jsme chtěli nádrž zbavit plevelných ryb," okomentoval vypuštění rybníka jeho majitel Jiří Machálek, který je také vlastníkem přilehlého penzionu. Radoval se z toho, že v rybníku o ploše necelého půl hektaru na úpatí chřibských lesů byli pěkně urostlí tolstolobici, candáti i kapři.

„Největší radost jsem měl ze sumce albína, obtížně ulovitelnou ryby. Ten ale rozhodně na pánvi neskončí a vrátí se zpět do rybníka. Bíle zbarvení jedinci, takzvaní albíni, požívají u rybářů vysokou úctu," potvrdil majitel rybníka. Lovci, jimž albíni uvíznou na háčku udice, pustí takovou raritu na svobodu, aby je náhodou nestihlo neštěstí nebo dokonce smrt.

„Každý rok pořádáme závody v lovu ryb. Lidé, kteří mají zájem si v průběhu roku ryby u nás chytit, zakoupí si v penzionu povolenku a mohou si zkusit své rybářské štěstí. Pokud nemají rybářskou výbavu, rádi ji jim zapůjčíme včetně návnady na ryby," lákal k jejich lovu v soukromém rybníku Jiří Machálek.

Související Rybářská soutěž o ceny