„Uvažuje se o tom, že do prodeje půjdou všechny byty, které jsou v současnosti v majetku města. Podle mého mínění by zbavení se tohoto majetku nebylo šťastné. Budeme usilovat o to, aby radní o prodeji bytů uvažovali s větší rozvahou. Vadí mi jednotná prodejní cena a skutečnost, že se město připraví o prostředky, které do pokladny plynou z nájmů těchto bytů,“ komentoval záměr radních Antonín Seďa (ČSSD), zastupitel Uherského Hradiště a poslanec parlamentu České republiky.

Privatizace není možná

V podobném duchu uvažuje i zastupitelka Hana Doupovcová. Ta si myslí, že privatizace kompletního bytového fondu by nebyla vhodná a podle jejích slov je v podstatě nemožná.

„Neprodejné jsou například domy se sociálním bydlením, nebytové prostory a jiné objekty postavené za pomoci státních dotací. Za neuváženou považuji i zamýšlenou jednotnou cenu za plochy, protože nepovažuji za srovnatelnou hodnotu bytu v centru a v okrajové části města,“ podotkla Doupovcová. Obavy zastupitelů ale mírní místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

„Město v současnosti disponuje zhruba 1200 byty. Uvažujeme o tom, že bychom do konce tohoto volebního období prodali asi polovinu z nich. Důvodem tohoto záměru jsou především vysoké náklady na rekonstrukce tohoto majetku. Prozatím nepadlo konkrétní rozhodnutí, které z bytů a domů zůstanou v našem majetku, jisté však je, že si ponecháme bytové jednotky v centru města,“ míní Tichavský. Podle jeho vyjádření se plánem prodeje bytů budou zástupci města podrobně zabývat v nejbližších měsících.

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu: oleg.kapinus@denik.cz

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY