Informace rodina zveřejnila na parte vyvěšeném v Komenského městě. Jako první o smrti Radky Shaw informoval portál Idnes.cz.

„S bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás navždy opustila moje milovaná manželka, maminka, dcera, švagrová a teta, paní Radka Shaw rozená, Hladišová,“ stojí na smutečním oznámení.

Na parte nechybí ani dojemný citát: „Byla bych ráda, aby všichni, co mne znali, mohli o mně – až tu nebudu – říci, že jsem nikdy neopomenula vytrhnout bodlák a zasadit květinu všude tam, kde jsem myslela, že vykvete.“

Poslední rozloučení se zesnulou Radkou Shaw se bude konat v sobotu 2. září v 16 hodin ve farním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Uherském Brodě.

Bernie Shaw a Radka se pracovně znali roky, ona totiž coby módní výtvarnice ve Velké Británii spolupracovala se skupinou Uriah Heep.

Vzali se v roce 2005 a mají spolu dceru Madeleine (17) a syna Valentýna (12).

Do Uherského Brodu k Radčiným rodičům jezdili každý rok.

Při jedné takové návštěvě na podzim 2008 Bernie Shaw prozradil Deníku, že mu chutná jednak uherskobrodské pivo, ale mluvil o sobě také jako o milovníku vína, jenž zastává názor, že tento nápoj patří do odpovídajících sklenic, a proto má doma velikou sbírku českého křišťálu.