Od sedmi hodin totiž v hlavním sále kina Hvězdy v Uherském Hradišti začal půlhodinový program, na němž ředitelka LFŠ Radana Korená oficiálně ukončila dvaačtyřicátý ročník Letní filmové školy.

Na celém ceremoniálu bylo nakonec největší novinkou odhalení data konání příští LFŠ, která bude o týden posunuta.

„Chtěla bych poděkovat celému organizačnímu štábu, který byl po dobu filmovky nepostradatelnou silou při zajišťování jejího hladkého průběhu. Zároveň bych chtěla všechny přítomné pozvat na příští ročník Letní filmové školy, jejíž termín však bude mírně posunut.

Vzhledem k ostatním filmovým festivalům v Česku, s nimiž jsme nechtěli jít do kolize, bude příští filmovka o týden později, tedy bude začínat až 28. července a končit 5. srpna," pronesla k zaplněnému sálu ředitelka festivalu Radana Korená.

Mimo ni promluvila také programová ředitelka LFŠ Iva Hejlíčková, ale i zástupci jednotlivých institucí, jež se finančně podíleli na podpoře LFŠ.

„Při zahájení jsem mikrosvět Uherské Hradiště přirovnala k Ardenskému lesu, což je prostor, kde se dějí věci nevídané a kouzelné. Bohužel z každého snu je třeba se jednou probudit a z každého lesa jednou vyjít, i kdyby jenom proto, abychom se do něj zase mohli vrátit," stručně poznamenala.

Jeden z posledních projevů tak měl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Podle jeho slov byl letošní ročník skvělý. Dále si pochvaloval zejména atmosféru, která panovala po čas filmovky v celém Hradišti.

Celý festival ocenil také Ladislav Kryštof jako radní Zlínského kraje pro oblast kultury.