V pondělní televizní dohrávce se odchovanec pražské Sparty objevil na hřišti pražských Bohemians na posledních třicet minut. Tentokrát rozhodně nezklamal, byla to jeho nejlepší půlhodina v dresu Slovácka. Zlepšenou formu může potvrdit už v zítřejším fotbalovém hitu do Uherského Hradiště přijede aktuálně nejlepší klub ligy Viktoria Plzeň.

Jak se osobně cítíte po pěti odehraných kolech? Vstup do sezony vám asi nevyšel podle představ?

Necítím se nijak extra dobře, ale doufám, že forma přijde. Mám určité zdravotní problémy, na to se nechci vymlouvat, ale věřím, že co nejdříve budu hrát to, na co mám. Zatím to moje očekávání absolutně nesplňuje.

Měl jste s trenérem nějaký pohovor o vašich výkonech?

Komunikujeme spolu pořád, tam není problém. Pokud něco má, tak přijde za mnou a opačně.

Ale s lavičkou náhradníků asi nejste moc spokojený?

Chci hrát každý zápas, ale po Jablonci jsem trenérovi říkal, že se necítím zdravotně zrovna moc dobře. Domluvili jsme se, že když se necítím na sto procent, tak do zápasu nepůjdu. Nemělo cenu, abych se na hřišti plácal. Bylo lepší a rozumnější, když nastoupili kluci, kteří se cítí stoprocentně zdraví.

Můžete prozradit, jaké máte zdravotní problémy?

K tomu bych se nechtěl nijak vyjadřovat. Řeším to s doktory, je to moje soukromá věc, věřím, že se to brzy dořeší.

Může mít vliv na vaše výkony i matný vstup Slovácka do začátku sezony?

Asi jo. Všichni ode mě čekali víc a možná až moc na mě spoléhali. Teď jde o to, abychom se chytili a udělali pár dobrých výsledků. Nedělal bych z prvních pěti kol nějakou extra tragédii. Hráli jsem s mančafty, které mají pohárové ambice, z tohoto pohledu bych to neviděl nijak dramaticky. Povinnost byla doma porazit Jihlavu, což se povedlo. Na Bohemce jsme chtěli vyhrát, ale po průběhu zápasu jsme museli být spokojení s bodem.

Může nastartovat remíza a bojovnost na Bohemce lepší herní projev Slovácka?

To se uvidí v dalších zápasech. Chceme něco hrát, ale zatím se nám to nedaří. Myslím si, že je to jenom otázka času, kdy budeme předvádět takovou hru, jakou chceme.

Jak dlouhého času?

Těžko říct, každá změna má určitý proces. Plzeň také nezačala hrát ze dne na den atraktivní fotbal. Doufám, že to nebude trvat moc dlouho, aby to nebylo na úkor výsledků.

Jak byste se hodnotil jako hráč? Spíš impulzivní nebo klidnější? Po zápase na Bohemce jste si něco důrazně vyříkával s rozhodčím. O čem jste mluvili?

Řekl bych, že nepatřím zrovna mezi klidné hráče, ale záleží na situaci. Všechno má svoje meze, a když cítím křivdu, tak se ozvu. Na Bohemce jsem mluvil o zápase spíš všeobecně.

Přivezli jste první bod zvenku. Podalo mužstvo nejlepší výkon z dosavadních pěti kol?

Remíza byla vybojovaná, ale přesně, jak říkal trenér, výkon doma proti Boleslavi nebyl také nejhorší. Chce to hlavně dávat góly, ty nám chybí. Zatím jsme skórovali jenom ze standardních situací. Musíme přidat nějakou branku ze hry a trošku zlepšit ofenzivu. Není možné, abychom do každého zápasu vstupovali s výsledkem nula jedna.

Myslíte to tak, že vždycky musíte dotahovat vedení soupeře?

Zatím to tak pokaždé bylo, bohužel.

Za Bohemians nastoupil váš bratr Jakub. Hráli jste proti sobě poprvé?

Když jsem hrál v Plzni a on byl v Kladně, seděl na lavičce a já měl osm žlutých, takže v pondělí to bylo poprvé. Před utkáním jsme spolu mluvili, ale žádné sázky neproběhly, byl to pro oba zvláštní zápas, i když jsme se do kontaktu ani nedostali. Na tribuně byla celá rodina, před zápasem všichni tvrdili, že nevědí, komu mají fandit, takže byli spokojení s remízou. Brácha asi moc spokojený nebyl. Hráli proti devíti a doma ztratili body.

Zítra vás čeká Plzeň, za kterou jste před třemi roky hrával. Jak moc se mužstvo mezitím změnilo?

Zase až tolik se nezměnilo, zůstala tam spousta kluků ještě z doby, kdy jsem tam hrával. V tom je také síla Plzně, že mužstvo zůstává pohromadě.

Kudy povede cesta k úspěchu?

Musíme předvést maximálně koncentrovaný a zodpovědný výkon. Z naší strany musí přijít obrovské nasazení. Plzeň je aktuálně nejlepší mužstvo ligy a bude hrozně složité něco vymýšlet. Bude záležet, v jakém přijedou rozpoložení. V úterý hráli důležitý zápas o Ligu mistrů a příští týden je čeká odveta. Momentálně se asi plně soustředí na Maribor.

Může být dvoubranková výhra Plzně s Mariborem pro Slovácko nějaká výhoda?

Liga mistrů je hodně prestižní soutěž a určitě se budou plně koncentrovat na odvetu. I když jak znám trenéra Vrbu, tak ten nepodcení žádný zápas a bude jim vtloukat koncentraci do hlavy i na Slovácku. Trošičku bych to jako výhodu viděl, to povědomí důležitějšího zápasu v hráčích bude.

Cítíte na zápas větší motivaci a nervozitu než obvykle?

Nervozita už není, jako bývala ve dvaceti, ale na zápas se těšíme všichni. Přijede Plzeň, to musí být svátek pro každého hráče a příležitost se ukázat. Musíme mít před Viktorkou respekt, ale byla by chyba, pokud bychom šli do zápasu se strachem.

Bral byste i remízu?

Nechci říkat, že beru remízu, uvidíme podle vývoje utkání. Můžeme mít čtyři gólovky a na konci budeme naštvaní. Na druhou stranu je proti Plzni každý bod dobrý.