Poradna sídlí na zlínském náměstí T. G. Masaryka v prvním patře bývalého prvního dívčího Baťova internátu. „Před několika lety už při vysoké škole poradna fungovala, ale kvůli odchodu vedoucí zanikla. Teď bude obnovena,“ přiblížila Jana Brázdilová z rektorátu UTB.

S myšlenkou znovuotevření přišel rektor Ignác Hoza, který oslovil univerzitní odbornou psycholožku Janu Telcovou. „Kdysi dávno jsem ji vedla na vojenské akademii. A zjistila jsem, že by o ni zdejší studenti měli zájem,“ objasnila pedagožka.

Půlrok bude zkušební

Sama se domnívá, že zejména pro ně může být velmi užitečná. „Poskytujeme bezplatné psychologické a pedagogicko-psychologické poradenství, právní poradenství i poradenství v oblasti personalistiky,“ upřesnila Telcová.

Před týdnem zahájila poradna zkušební provoz. K dispozici je návštěvníkům na objednávku psycholog, personalista či právník. Podívat se do ní přišlo zatím přibližně pět zájemců. „Spíše se ale přišli informovat o fungování,“ dodala Telcová. Zkušební bude podle ní i další půlrok, v němž chtějí zjistit, o co by měli klienti největší zájem. „Uvažujeme totiž také o nabídce kurzů komunikace, jednání na pracovišti a dalších,“ prozradila Telcová.

Čtyřiadvacetiletá studentka UTB Hana Měchurová byla otevřením poradny zdarma překvapená. „Myslím ale, že využívaná bude. Mně osobně se zamlouvá hlavně poradenství právní, my studenti bychom na ně normálně peníze neměli,“ vysvětlila.