Připojili se k tradiční akci rádia Kiss „Půl litru naděje“. Jejím hlavním smyslem je především přilákat mladé prvodárce. Těch mezi ostřílenými dárci dorazilo 13. Mezi prvodárci se objevil také pětadvacetiletý Jiří Hasoň, který prozradil, že se k dobrému skutku už dlouho odhodlával. První zkušenost byla podle něj příjemná.

„Je to tady dobře zorganizované, všechno funguje bez problémů. Kdo nemá fobii z jehel, ať určitě přijde. Není vůbec potřeba mít jakékoli obavy, naopak je z toho velký profit - můžete někomu pomoct. Člověk opravdu nikdy neví, kdy bude pomoc potřebovat on sám,“ říká statečný mladý muž, který je odhodlaný v dárcovství pokračovat.

Transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se pyšní mimořádnou základnou, která čítá odhadem sedm tisíc pravidelných a bezplatných dárců. Jde ale mnohem častěji o starší ročníky a mladá krev trochu chybí. Akci rádia, zaměřenou především na mladou generaci, tak oddělení vítá.

„Naši dárci jsou velmi spolehliví, podzim obecně, a říjen obzvlášť, patří ale i u nás mezi nejslabší měsíce v roce. Chybí tak zejména skupiny s Rh negativním faktorem. Takovéto akce proto velmi oceňujeme, zvlášť když se opravdu podaří nalákat ochotné mladé lidi,“ říká René Kamrla, lékař Hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice.