Svědčí o tom i to, že v sobotu 15. března dopoledne si přišli na stanovené místo ve svých obcích nechat od veterinárního lékaře Jiřího Chrastiny naočkovat své čtyřnohé mazlíčky tkáňovou vakcínou proti vzteklině desítky tamních obyvatel.

„Je to jediné očkování, které je pro psy povinné. První očkování proti vzteklině se provádí u štěňat ve třech měsících jejich věku, přeočkování v jednom roce života psa a pak pravidelně každý rok," upozornil Jiří Chrastina.

Ačkoliv poslední případ vztekliny byl na Slovácku zaznamenán před čtrnácti lety, majitelé psů v jeho obvodu jsou podle jeho vyjádření uvědomělí a nechávají si své čtyřnohé miláčky každým rokem proti vzteklině očkovat.

Běžné infekce, které číhají na každém kroku na psy i kočky, jsou nebezpečné a mohou způsobit vážné onemocnění nebo dokonce smrt. Dobře provedená prevence je vždy lepším řešením než následná léčba. Proto každá aplikace vakcíny do těla psa byla v sobotu zaznamenána do jeho očkovacího průkazu.

„Celá řada chovatelů psů chce mít své hafany zdravé a v náležité kondici, nechává jim vpíchnout kombinovanou vakcínu, která by je měla ochránit nejen proti vzteklině, ale i několika dalším onemocněním, jako jsou psinka, průjem, chřipka, zánět jater, leptospiróza a krční záněty. Vakcíny nejsou zadarmo, ale rozhodně se vyplatí," konstatoval veterinární lékař.