Předchozí
1 z 59
Další

Například ve vršavském Útulku pro opuštěné zvířata v nouzi ve Zlíně se starají nyní o 52 psů a 15 koček. „Za posledních deset let je to nejméně,“ žasne vedoucí zařízení Eva Poiselová.  Běžně přitom mají ve zlínském útulku i sedmdesát psů.

Podle ní se na této změně  možná podepsalo povinné čipování psů. Dle zaregistrovaného čipu, například v registru veterinárních lékařů, totiž není problém dohledat majitele psího tuláka.

„Další důvodem může být i doba karantény, kdy lidé byli doma a mohli se čtyřnohým kamarádům věnovat, proto si mnozí pořídili psa z útulku.

„Uvidíme, jaká bude situace v září, kdy se všichni žáci a studenti vrátí do škol a lidé do práce po letních dovolených,“ připomíná vedoucí útulku s tím, že i to bývá doba, kdy se jejich zařízení zaplní.

PankrácZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Ze stejných důvodů tak podle ní v současnosti nemají v jejich zařízení žádné štěňata. „Dokonce ani mladé a malé psy, i o ty byl velký zájem,“ připomíná Eva  Poiselová s tím, že z celkového počtu, mají čtyřicítku psů velkých plemen.

Mezi nimi je i tříletý kříženec černého labradora, Sorbon (na snímku), který sem byl přivezen letos 28. dubna. Lidé jej naši uvázaného  v obci Boršice na Uherskohradišťsku. Byl pohublý, zanedbaný, smutný.

„Zpočátku byl hodně vystresovaný a vrčel na nás. Nyní už však víme, že to bylo ze strachu. Prostřednictvím anonymu jsme se dozvěděli i o jeho osudu. Původní majitel ho bohužel odložil, jelikož nebyl schopen se o něho postarat,“ uvedli pracovníci útulku.

Podle nich dělá Sorbon u nich velké pokroky. „Už je přátelský, komunikativní a začíná s námi i cvičit v rámci pravidelných výcviků. Přibral na váze a zpravujeme se mu i srst. Bude to fajn pes,“ pochválili Sorbona.

SorbonZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Ve Vsetíně mají v útulku poslední dva psy. „Ale ti jsou zamluvení. Všichni další psi již našli nový domov,“ hlásí vedoucí útulku Jakub Hába. Dvacet kotců tak zde zatím zůstává prázdná.

O necelou dvacítku psů se starají i v Městském psím útulku Čápka Kroměříž.

„V současnosti máme malý přísun psů,“ komentovala stav „psích klientů“ pracovnice zařízení  Šárka Kolaříková s tím, že zde mívají i padesát psů. Podle ní se však daří vracet zaběhnuté psy jejich majitelům, i ona za touto změnou vidí čipování.

„Co však nyní lze těžko sehnat jsou štěňata, jeden známý nemůže sehnat štěně už tři měsíce,“ připomněla i Šárka Kolaříková. Podle ní by si ale zasloužil pozornost jejich svěřenec, patnáctiletý Lukin (na snímku).

„Zasloužil by si, aby mu na sklonku života někdo vytvořil domov. Bere léky na srdíčko, ale musím říct, že je to pohodový pes, který si láskyplnou péči zaslouží,“ přiblížila Šárka Kolaříková.

LukinZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Ani v záchytném zařízení uherskohradišťské akciové společnosti Hrates, nyní nemají v šesti stávajících kotcích psa. Zaběhnutí hafani zde zůstávají po zákonnou lhůtu a pokud si je majitelé nevyzvednou, putují k Veronice Hudcové do Napajedel.
 
„Z Uherského Hradiště nyní nemáme žádného psa, v současnosti na útulku máme jen dva, jinak jsme prázdní,“ hlásí ze zařízení Útulekjinak z.s. Veronika Hudcová.

TerezaZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Alík

Alík je kříženec jezevčíka mohutné postavy asi 1 rok starý. Bohužel vyrůstal v domě se starými lidmi, běhal po dvoře a po obci a dělal si, co chtěl. Byl hodný ke své paničce-babičce, která ho nalákala vždy na šunku, ale jinak výchova žádná. Nezná obojek, vodítko, když s ním chce člověk manipulovat, je zatím problém. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

AlíkZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Baddy 

Krásný americký stafordšírský teriér k nám byl odložen původními majiteli z toho důvodu, že opakovaně napadl členy rodiny, včetně malého dítěte… U nás se zatím jeví nedůvěřivě, ale pomaličku si na sebe zvykáme a začínáme se s Baddym lépe seznamovat. Totéž by měl udělat i případný budoucí páneček, za Baddym přijít opakovaně a postupně se s ním seznámit, než si ho vezme domů. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BaddyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Bak 

Bohužel se nám vrátil z pěstounské péče pes Bak. Měl hlídat kemp, ale bohužel na hlídání moc není, je hodně přátelský. Z areálu kempu i utíkal. Lidé ho tam měli rádi, ale byl u něho i problém, že nemá rád moc drobná zvířata a nezvládá samotu. Nechceme však o Bakovi psát jen negativa, člověk když ho dokáže zajistit doma nebo v kotci, bude s ním spokojený. Miluje vycházky a na venčení tady na útulku byl vždy oblíbený. Snad dostane poslední třetí šanci. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BakZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Ben

Ben je rotvajler, kterého si pořídili staří manželé a jeho péči už nezvládali.  Bohužel se v domácím postředí někdy choval ostře a na nějaké podněty reagoval negativně. Dle informace rodiny napadl rodinné příslušníka. V jeho případě je nutné, aby se ho ujal člověk, který má kynologické zkušenosti a ví, co od tohoto plemene čekat. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BenZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Ben II.

Benovi umřel majitel. Žil s ním na zahradě u rodinného domu. Ale jelikož to byl starší člověk, neměl asi sílu už ho vést k nějaké poslušnosti. Ben u nás je a někdy jeví známky dominance. Není zvyklý na manipulaci s vodítkem, náhubkem,…Naštěstí nám s ním pomáhá pan Horák, který má chuť s ním pracovat a cvičit ho. Musí se na něho však velmi pomalu a obezřetně. Do budoucna by byl vhodný na hlídaní, ale pod dohledem zkušeného kynologa. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

Ben II.Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Bleky

Bleky je trochu psychicky rozhozený pes. Vždycky když se bojí a vytuší, že se  s ním bude něco dít, začne se točit dokola a honit ocas. Bohužel v těchto chvílích se ohnal i po rodině. Na Blekyho se musí pomalu. My si ho pouštíme do areálu, on nás sleduje, je rád, že se proběhne. Na ostatní psy nějak nereaguje. Dokonce si nechá nasadit i košík, ale musí to vše probíhat v klidu. Pokud nechcete nechat tohoto mladého psa v útulku a chcete mu ukázat svět lepší, přijděte se na něho podívat. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BlekyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Bobo

Bobo je původně z našeho útulku a nyní se k nám dostal po dvanácti letech, protože páneček umřel. Byl zvyklý být se starým pánem v bytě. Je moc hodný a přátelský a vyhledává společnost člověka. U zadní končetiny má tukový nádor, který je zatím stabilní, tudíž operace v jeho věku nyní není nutná. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BoboZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Bohouš

Kříženec špringeršpaněla, který k nám byl odložen poté, co mu zemřel majitel. Byl zvyklý na život na dvorku, takže bychom jej doporučovali spíše do domu se zahradou. Bohouš už je u nás druhým rokem a na první pohled se každému líbí. Dokáže se přes mříže lísat, nechat se hladit, ale bohužel se již dvakrát stalo, že z ničeho nic se ohnal. Ošetřovatelky ho pouštějí do areálu, vodí ho na vodítku do výběhu, ale mimo areál zatím nechodí, protože si nenechá nasadit koš. V jeho případě je to bohužel nevyhnutelné, protože o něm víme, že v nepředvídatelných situacích může zareagovat ostře a po člověku se ohnat. Chce to s ním pravidelně pracovat. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BohoušZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Bruno

A je tady zpátky! Bruno Brutálník. Ne, že bychom byli přesvědčeni o tom, že si Bruno najde rychle novou supr rodinu, se kterými bude naprosto šťasten a vše bude bez konfliktu. Ale i tak se nevzdáme naděje. Bruno je docela ostrý chlapík, narozen v roce 2013, míšenec více ras a bez náhubku jen tak na procházku, to není pro každého smrtelníka. Odešel od nás v roce 2017 hlídat objekt, konečně měl pořádné zaměstnání. Ale jaksi to s lidskými hlídači pohromadě nedělalo dobrotu. Nežli nového majitele, hledáme spíše nadšence do komunikace s problémovými pejsky, nějak se začít musí. Vypadá jako takový větší plyšáček micáček. V jádru bude jistě dobrák, ale prokousat se k jádru něco stojí. A slovo prokousat - je zde na místě :-)  Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BrunoZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Buči

Tato fenečka má původ až v daleké Etiopii odkud ji přivezla jedna dobrá duše, protože těžko říct, jak by tam fenečka skončila… Je to krásná fena, ale nevyrovnané povahy, což je zřejmě následek toho, jak s ní bylo dříve zacházeno. Její chování je často nepředvídatelné a zkratkovité, je to fenka vhodná pro zkušeného a trpělivého kynologa, který bude umět odbourat její stresy… Jen jediná paní, která ji už chodí venčit pravidelně několikátý rok, má k ní důvěru a Buči k ní. Bohužel si ji nemůže vzít. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

BuciZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Čaki

Čaki byl zpočátku velmi nekomunikativní, ale jedna z ošetřovatelek si k němu našla cestu a dnes si ho pouští do areálu, on si poběhá, přijde si pro pohlazení a pak se vrací na své místo. Nezná však ani obojek, ani vodítko. Chtělo by to člověka, který se mu bude moc věnovat a vše ho bude učit krok po kroku. Z chlapů má trochu strach. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

ČakiZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Čert 

Zatím mladý statný pes, který nemá nejlepší renomé. Je křížencem snad labradora s novofundlandským psem a německým ovčákem. Majitelé jej umístili k nám do útulku, protože se jej zbytek rodiny bál, a to včetně vnoučat. Co o něm můžeme říci my? Mladý temperamentní pes, který potřebuje důsledného pána. Není prvotně na mazlení, spíš na hlídání. Když si na vás zvykne, tak můžete tvořit bezva smečku. K dětem nedoporučujeme. Důslednost, respekt, důvěra. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

ČertZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Charles

Charles je drobnější kříženec německého ovčáka. Ocitl se v útulku poté, co se ohnal po členech rodiny, má tendenci ve stresových situacích kousnout. Na nás si postupně zvyká, ale stále si mručí pod fousy. Případný zájemce by měl za Charlesem pravidelně docházet, aby si získal jeho důvěru, lépe poznal jeho povahu a počítat s tím, že socializace Charlese bude časově náročná. Pejsek byl zvyklý na pobyt venku v boudě.  Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

CharlesZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Čiki

Čiki v nynější době chodí pravidelně na vycházky a věnujeme se mu jedna z ošetřovatelek. Nechá si nasadit náhubek, můžeme s ním manipulovat, vodit ho do budovy a je vidět, že si krásně zvyká na intenzivní přítomnost člověka. Zatím však vše s náhubkem, ale je fakt že ani jednou nezavrčel. Na vycházkách ostatní psy ignoruje, nemá s nimi problém. Nechá si dokonce ostříhat srst okolo očí a uší. Kdo by o Čikiho měl zájem, může se přijet podívat na útulek a s Čikim se seznámit. Chce to ale opravdu dodržovat v prvních týdnech určité podmínky, aby nedošlo k nějaké nemilé situaci a psík nebyl vrácen do útulku. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

ČikiZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Dan

Nádherný německý ovčák, který žil se svým pánem na samotě a jeho úkolem bylo hlídat dům i celý pozemek. Svůj úkol plnil perfektně. Bohužel majitel zemřel a Dan se ocitnul v útulku. Jelikož do kontaktu s cizími lidmi moc nepřišel, byl zpočátku nedůvěřivý, ale doslova za pár dní se nechal bez problémů ukecat jednou z ošetřovatelek a zvyká si, že pohlazení není vůbec špatné. Jeho srdce si získat není problém, jen musíte být trpěliví a dát tomu chvilku času. Je to opravdu krásný 8letý pes, který umí hlídat, ale kontakt s člověkem mu nesmí chybět. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DanZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Dan II.

Dan je klidný, pohodový labradorský retrívr, kterému umřela majitelka. Byl zvyklý v domě se zahradou. Vzhledem k věku by ale měl již spávat v zimě někde v teple. Je to hodný pes, zřejmě byl zvyklý i na společnost dětí. Na vodítku netahá a hlavně mu stačí krátká procházka nebo jen zahrada. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

Dan II.Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Dar

Dar je pes od paní, která již zdravotně pejska nezvládá. Dar byl zvyklý být na dvorku u rodinného domu. Je hodný, ale zpočátku musí být člověk trochu obezřetný, protože Dar nebyl zvyklý na častou manipulaci. Na útulku je teprve chvíli, začne chodit na vycházky s dobrovolníky a uvidíme, jaký bude. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DarZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Dasty

Dasty je údajně kříženec labradora, staforda a ridgebecka. Bohužel v rodině několikrát pokousal, tak se ocitl na útulku. Nemá rád chlapy, ale i holky na útulku jsou zatím na něho opatrné. Není problém ho vytáhnout z kotce, ale zpátky už se mu nechce. Bylo by ideální, aby se mu věnoval někdo zkušený. Snad dostane v životě šanci. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DastyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Denis

Denis žil s rodinou v půldomku, ale bohužel nebylo tolik času se mu věnovat, tak se ocitl na útulku. Je to psík střední velikosti, má rád vycházky, lidi i starší děti vítá. Na nějaké podněty reaguje lekavě, ale to se časem určitě spraví, Potřebuje nabít u člověka jistotu a zázemí. Pak z něho bude fajn psík. S fenkama nemá problém. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DenisZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Don

Don je kříženec labradora větší velikosti. Zemřel mu majitel a za neznámých okolností se ohnal po synovi majitele. Don je na útulku velmi krátce a zpočátku se velmi bál. Teď už chodí do výběhu nebo si ho pouštíme do areálu. Je poznat, že má základy poslušnosti, umí základní povely. Hodně se k člověku má a chce být s ním. Těžko ještě můžeme hodnotit jeho povahu. K ostatním psům je nekonfliktní. Je kastrovaný. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DonZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Dulík

Dulík je stále k lidem velmi nedůvěřivý, je ostražitý, zřejmě má za sebou nějakou zlou zkušenost. Snese s ostatními psy, především s fenkami. Není vhodný do rodiny s dětmi. Bude naprosto spokojený v domě se zahradou, dobře Vám ohlídá majetek. Zpočátku, ale musíte počítat s tím, že všechno chce čas. Rozhodně není na nějaké extra mazlení, ale jak pozná, že člověk ho do ničeho nenutí, bude spokojený. Je kastrovaný. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

DulíkZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Endy

Endy je kříženec špice a jezevčíka, který bohužel přišel o svou paničku. Je to starý pejsek, který již pomalu chodí a na vycházky není náročný. Opět by byl vhodný pro staršího člověka. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

EndyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Justy

Tento střední kříženec byl na starší paní hodně akční a ze zdravotních důvodů se ho musela vzdát. Byl zvyklý spávat v domě a vyběhnout si pravidelně na zahradu. Nebyl zvyklý na děti, tudíž by bylo vhodné, aby šel k dospělým lidem. Má 2 roky, takže je to mlaďoch. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

JustyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Karina

Karina je takový kynologický oříšek, je velmi temperamentní a jak to tak u "maliňáků" bývá, když se nudí a nepracuje, dělá neplechu. Je to fena pro zkušeného kynologa, který bude umět její temperament správně zpracovat. Na konci roku 2013 byla Karina měsíc v péči u jedné zkušené chovatelky BOM, která si s Karinou uměla dobře poradit, nedokázala však zabránit tomu, že když šel za plotem pes, Karina okamžitě začala likvidovat plot, podlézat či přelézat oplocení a opakovaně napadla sousedům psa. Proto musela paní Karinu vrátit. Karina je jinak učenlivá a poslušná. Listopad 2014 - Karina se docela výrazně změnila a hlavně zklidnila, stále sice velmi ostražitě reaguje na cizí lidi, ale jakmile je mezi lidma, které zná a důvěřuje jim, je to mazel. Je kastrovaná.Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

KarinaZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Karlos

Karlos je kříženec německého ovčáka, kterému umřela majitelka. Vyrůstal na dvoře, tudíž socializace s ostatními psy nebyla žádná. K lidem je moc hodný a má radost, když se mu člověk věnuje a je s ním. Byl by vhodný do rodinného domu, který by ohlídal, ale člověk ho nesmí nechat růst jako dříví v lese. Chce to vycházky a základy výcviku. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

KarlosZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Kid

Kid k nám přišel z Otrokovic. Zpočátku to byl velmi problematický pes, vrčel na nás a jeho chování bylo nepředvídatelné. Rozhodli jsme se tedy u něho pro kastraci. Jeho chování je lepší, ale přeci jen si k tělu pustí jen jednu paní, která k nám už chodí několik roků venčit. Měla s ním obrovskou trpělivost a vše ho učila pomalu a postupně. Chodí s ním ven a dnes mu nasadí i náhubek, ale kdo by to chtěl s Kidem opravdu zkusit, musel by jít v jejích stopách…Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

KidZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Koran

Od příchodu na útulek udělal Koran velký pokrok ve svém chování vůči nám. Ze začátku se hodně bál a byl nedůvěřivý. Teď už se nechá pohladit a je s námi kamarád. Je to aktivní, temperamentní pes, který miluje procházky. Nemá rád moc ostatní psy. Je zvyklý chodit pravidelně ven, protože ho chodí každý týden venčit jeden pán. Koran bude určitě spokojený v domku se zahrádkou. Kdo potřebuje dobrého hlídače a společníka, ať si přijde pro Korana. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

KoranZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Kuba

Kříženec labradora a loveckého plemene byl zvyklý žít v rodinném domě. Majitel už ho ale zdravotně nezvládl. Kuba je přátelský a vnímavý pes. Zpočátku se nás hodně bál, tak ze strachu vrčel, ale nyní už je s námi kamarád a pravidelně chodí na vycházky. Byl by vhodný pro aktivního člověka do rodinného domu. Po dobu několika měsíců v roce 2019 byl ve výcviku (díky ošetřovatelce Marcele), to znamená 1x týdně se účastnil výcviku poslušnosti a socializace. Zvykal si na náhubek a na častou manipulaci. Bylo by vhodné, aby co nejdříve našel nový domov. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

KubaZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Kuba II

Menší náladový pejsek Kubíček, asi kříženec jezevčíka. Majitelka mu onemocněla a tak je u nás. Má osm let a byl zvyklý pouze na boudu. Doporučujeme spíše na zahradu, ale až po té, co si k němu naleznete cestu. Nevěří každému, jsme si ale jisti, že s velkou porcí lásky, trpělivosti a sebedůvěry z něj budete mít parádního společníka. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

Kuba II.Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Lukas

Mladý, hravý, temperamentní kříženec labradora je pes, který nám byl vrácen, jelikož lidé na něho nemají dostatek času a nemůžou se věnovat Lukasovi tak, jak on to potřebuje. Přáli bychom mu pejskaře (nebo manžele již bez dětí), který s ním bude chodit na vycházky a bude mít více času se mu naplno věnovat. Lukas má ¾ roku. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

LukasZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Maty

Maty je mohutný kříženec jezevčíka a plemene s robustnější postavou :-) Původně žil v bytě, ale bohužel víme, že pokud tam zůstane sám, ničí všechny věci okolo sebe. Tudíž by byl vhodný do rodinného domku, kde bude zajištěný tak, aby nic neponičil (kotec, klec). Je zvyklý na výlety, je aktivní a má rád společnost lidí. Byl nám vrácen zpět do útulku z vážných rodinných problémů. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

MatyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Max

Tento kříženec labradora byl 20.11.2019 nalezen uvázaný v lese nad útulkem. Měl na sobě řetízkový obojek, vodítko a cedulku Max. Nemá čip, má zhruba 3-4 roky. Max je sice velmi oblíbený na vycházkách, ale z naší zkušenosti víme, že když po něm něco chceme, dává najevo, že se mu to nelíbí. Nezná zatím náhubek a vypadá to, že ho nikdo neučil manipulaci. Je to mladý pes, tak má velkou šanci se to naučit, ale není vhodný do rodiny s dětmi. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

MaxZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Max II.

Max se dostal do útulku poté, co několikrát napadl a  pokousal svého majitele. Žil původně na vesnici u rodinného domu na zahradě.  Je vhodný jen ke zkušenému člověku, který mu porozumí, bude se mu věnovat a naučí ho poslušnosti. Do rodiny k dětem se nehodí. Nesnese ostatní zvířata.

Max I.Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Mikuláš

Mikuláš je střední psík, který žil na vesnici v rodinném domku. Na útulku bude už skoro rok a bohužel stále není úplně socializovaný. Chodí na vycházky, nechá se zapnout na vodítko, ale v případě manipulace kolem krku, ohání se a kousl by. Chtělo by to s ním více pracovat, naučit na náhubek, tak aby si zvykl na doteky kolem krku a celkovou manipulaci. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

MikulášZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Monty

O Montyho se starala 80tiletá paní, která jeho péči již nezvládala. Pes přišel hodné splstěný a nevykoupaný. Montyho jsme dali do pořádku a jelikož víme, že nebyl nijak vychovávaný, přistupujeme k němu opatrně. Jako každý kokráš si někdy zavrčí a nebyl by vhodný do rodiny s dětmi. Ale kdo má rád toto plemeno a zná ho, určitě Montymu vysvětlí, co se má a nemá dělat. Když k němu přijdeme do kotce, je celý šťastný a má chuť být s člověkem. Bylo by nefér nedát mu druhou šanci…Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

MontyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Muk

Muk je trochu takový individualista – nepotřebuje se s člověkem extra mazlit, nevyhledává nějak jeho přítomnost. Má někdy trošku svoje vrtochy, ale zase je to pěkný jezevčík, který asi bude spokojený někde na dvorku, kde se proběhne. Muk je již na útulku 3 roky. Chodí na vycházky, je oblíbený mezi venčiteli, může být i s ostatními psy v kotci. Nikdo si ho ale bohužel už delší dobu nevybral. Snad proto, že má často odřený čumák a je pohublý, protože jak vidí přes uličku ostatní psy, doráží na ně. Ale venku nemá s nimi problém. Budeme rádi, když už mu dá konečně někdo nový domov. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

MukZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Pankrác

Pankrác byl nalezen u Baťovy nemocnice a na útulku již zůstal. Je trochu poznat, že vyrůstal jako dříví v plotě. Neznal vodítko a venčení, ale na vycházkách okolo útulku se rychle naučil. Akorát někdy si z nás dělá srandu a štípe nebo kouše do zadku než vyjde ven z kotce. Nebyl by tedy vhodný k dětem. Je to kříženec, hnědorezavé barvy, střední velikosti. Byl by šťastný někde na oplocené zahradě nebo dvorku. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

PankrácZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Robi

Robi je cca 4 letý kříženec, cca 15 kg, je kastrovaný. Má rád dlouhé procházky, může s vámi chodit i běhat. Je vhodný pro aktivního člověka. Robi není zrovna milovníkem druhých psů, ale pokud je druhý pes vychovaný, tak nemá se psi problém. Pokud lidi respektují, že to není „vítací“ pes a dají mu čas potřebný na vzájemné seznámení, tak s lidmi také problém není. Je vhodný pro zkušeného člověka, který s ním bude nadále pracovat a socializovat ho. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

RobiZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Ron

Tento mladý kříženec belgického ovčáka nám byl 22.10.2019 dovezen z místa u dálnice mezi Malenovicemi a Otrokovicemi. Pobíhal tu několik dní. Zřejmě ho zde někdo vyhodil, ale i přesto zveřejňujeme psa pro možnost dohledání majitele. Zatím je nedůvěřivý. Dostal jméno Ron. Ron nám bohužel zůstal na útulku. Známe jeho minulost a opět se jednalo o neuvážené pořízení psa. Na útulku už se zadaptoval, chodí na vycházky a začíná být důvěřivější a přátelštější. Kdo uvažuje o velkém mladém psovi, Ron je pro něho ideální. Možná se zpočátku bude bát nových věcí, ale je to mladý pes, který si brzy zvykne a hodně se ještě naučí. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

RonZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Sorbon

Tento kříženec labradora byl údajně uvázaný 28.4.2020 u obce Boršice. Je pohublý, zanedbaný a má kožený obojek. Zpočátku byl hodně vystresovaný a vrčel na nás. Nyní už však víme, že to bylo ze strachu. Prostřednictvím anonymu jsme se dozvěděli i o jeho osudu. Původní majitel ho bohužel odložil, jelikož nebyl schopen se o něho postarat. Na útulku dělá velké pokroky, už je přátelský, komunikativní a začíná s námi i cvičit v rámci pravidelných výcviků. Přibral na váze a zpravujeme se mu i srst. Bude to fajn pes. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

SorbonZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Tereza

Tereza je fenka plemene americký buldog. Je na útulku od 10/2019 ještě s druhou fenkou Azrou. Majitelka se bohužel o ně nemůže postarat, tak se ocitly na útulku. Tereza  je přátelská fena, která by potřebovala chodit na pravidelné vycházky. Má bohužel velkou nadváhu, i když ji dáváme dietní granule. Zatím není kastrovaná. Byla zvyklá žít v domě a běhat po zahradě. Nemá ráda moc ostatní feny. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

TerezaZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Timmy

Timmy je mohutný kříženec labradora a byl nám bohužel vrácen po 2 letech z pěstounské péče. Timmy se zdá být hodný a přátelský pes, ale bohužel v některých situacích reaguje nepředvídaně a zaútočí. Je vysoce pravděpodobné, že bude dlouho trčet v útulku, pokud by se tedy našel majitele, který se smíří s tím, že bude mít psa, kterého bude mít v kotci a vždy když ho bude chtít pustit na volno, musí mu nasadit košík. Nemá totiž cenu riskovat. Byl by vhodný do rodinného domu na zahradu a raději do rodiny bez dětí. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

TommyZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Žaryk

Tento malý kříženec teriéra zůstal sám po zemřelé babičce. Je vidět, že byl celý život venku, není zvyklý na vodítko a na nějakou extra péči o srst. Hodně je z útulku vystrašený a nemůže si tady zvyknout. Chtělo by to člověka trpělivého, který zpočátku po něm nebude nic moc extra chtít a bude mu projevovat lásku. Bylo by asi jednodušší, kdyby bydlel v domě se zahradou, kde by si mohl jen vyběhnout. Zdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava. Foto zdroj:Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava.

ŽarykZdroj: Útulek pro opuštěná zvířata Zlín Vršava

Nut

Kamarádský, nenáročný pes. Na vodíku pěkně chodí a na vycházce si ostatních psů nevšímá. Nalezen v Kroměříži. Vhodný na dvorek nebo zahradu s dobře zateplenou boudou. Váha 23 kg. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

NutZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Marly

Marly potřebuje dobře zabezpečený pozemek, jinak využije každou příležitost k útěku. Na pozemku nedoporučujeme ani kočky, ani slepice. Má silné lovecké pudy. Je temperamentní. Chůzi na vodítku už celkem zvládá. Miluje vodu. Váha 25 kg. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

MaerlyZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Pux

Kamarádský, nenáročný pes. Na vodíku pěkně chodí a na vycházce si ostatních psů nevšímá. Nalezen v Kroměříži. Vhodný na dvorek nebo zahradu s dobře zateplenou boudou. Váha 23 kg. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

PuxZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Tombo

Dominantní, temperamentní pes. Už jednou byl v adopci, vrácen kvůli agresivitě. K cizím lidem nedůvěřivý. Doporučujeme jako jediného psa v domácnosti. Na vodítku moc naučený není. Vhodný na dvorek nebo zahrádku s dobře zateplenou boudou. Původně nalezen v KM. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

TomboZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Reno

Temperamentní, kamarádský pes. Nedoporučujeme k jinému psovi. Hledáme pro něho člověka, který má s tímto plemenem zkušenosti. Váží 32 kg. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

RenoZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Idea

Temperamentní, kontaktní fena. Zpočátku je trochu opatrná a plachá. Jinak reaguje na základní povely. Vhodná na dvůr nebo zahradu s dobře zateplenou boudou. Nalezena v Kroměříži. Váha 18 kg. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

IdeaZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Odrin

Kamarádský, temperamentní pes. Na vodítku dobře ovladatelný. Vhodný na dvorek nebo zahradu. Nalezen v Napajedlích. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

OdrinZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Goro

Hodný, kamarádský pes. Na vodítku chodí pěkně. Vhodný na dvorek nebo zahradu. Nalezen v Žalkovicích. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

GoroZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Farao

Poprvé byl přijat v srpnu 2012, byl dvakrát v adopci a dvakrát ho vrátili. Je temperamentní, sebevědomý, dominantní, potřebuje zkušeného pána, který bude důsledný a stanoví mu jasná pravidla. Nedoporučujeme ho k jiným psům ani dětem. Vhodný na zahradu, hodil by se i na hlídání objektu. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

FaraoZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Lukin

Psí senior, hodný, klidný, kamarádský. Na vodítku netahá, má rád procházky, ale žádné velké honění, protože bere léky na srdce. Možná by mohl i do bytu nebo do domku se zahradou s přístupem dovnitř.
Zájemci, můžete se přijít na Lukina podívat v návštěvní hodiny. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

LukinZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Spring

Klidný, kamarádský a hodný pes. Pěkně chodí na vodítku. Vhodný volně na dvorek nebo zahradu se zateplenou boudou. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

SpringZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž

Altar

Temperamentní, sebevědomý pes. V útulku je už sedmým rokem. Bude potřebovat důsledné vedení, vhodný na hlídání. Líbit se mu bude volně na dvorku nebo zahradě se zateplenou boudou. Nedoporučujeme k jinému psovi. Foto: Městský útulek Čápka Kroměříž.

AltarZdroj: Městský útulek Čápka Kroměříž