V Bojkovicích je strom postavený před obchodním centrem TIS. „Tento osm metrů vysoký strom věnovala městu rodina Štrurmových, za což jí patří dík. Strom bude rozsvícen, stejně jako vánoční osvětlení, v pátek 25. listopadu,“ uvedl starosta Bojkovic Petr Viceník.

Podobný scénář bude mít počátek adventu i v Uherském Brodě. Zde se vánoční strom poprvé rozsvítí dnes v 17 hodin v rámci kateřinského jarmarku. „Strom byl přivezen z Uherského Brodu-Těšova, ulice Pod Rubanisky. Jedná se o strom, který je určený k odkácení v rámci projektu Revitalizace sídelní zeleně,“ vysvětlil starosta Uherského Brodu Patrik Knčar. Zároveň se stromkem se rozsvítí i ostatní světelná výzdoba města. „Tu máme už několik let stejnou. Pro letošní rok ale připravujeme, co se týká vánočního osvětlení Masarykova náměstí, malé překvapení, snad všechno včas stihneme.

Až druhou adventní neděli, po Sletu andělů na Panském dvoře, poprvé zazáří strom před městským úřadem v Kunovicích. „Tentokrát ho městu věnují manželé Hana a Josef Ježkovi z ulice Na Samotě. Novinkou bude nově vysazený vánoční strom v Panském dvoře, kde bude letos poprvé probíhat řada adventních akcí,“ prozradila starostka.

V ten samý den se na svůj vánoční strom mohou těšit i obyvatelé Starého Města. „Vánoční strom se bude rozsvěcovat při jarmarku před radnicí a pochází přímo ze Starého Města. Kromě kulturního programu a jiných vánočních specialit bude i ovar, tak přijděte,“ zve starosta Josef Bazala. Už od první adventní neděle ale budou ve Starém Městě vánočně ozdobeny ulice. „Osvětleny budou ulice na průtahu městem od Uherského Hradiště až do poloviny Brněnské, dále od hlavní křižovatky u radnice celá Velkomoravská až po křižovatku na Velehrad,“ doplňuje informace Bazala.

Pozadu nezůstane ani Uherské Hradiště. Zde se vánoční strom poprvé rozzáří v pondělí 5. prosince. „Jde o dvanáct metrů vysoký smrk z ulice Mánesova, který byl určen k pokácení, protože rostl v bezprostřední blízkosti oken domu a stínil. V tento den budou poprvé rozsvíceny i ostatní ozdoby po městě. Vločky a ostatní ozdoby jsou instalovány už nyní, vánoční strom se bude zdobit až v závěru týdne před rozsvícením,“ slibuje příjemnou světelnou podívanou tiskový mluvčí města Jan Pášma. I v Uherském Hradišti se obvyatelé dočkají příjemného vylepšení vánoční atmosféry.

Petra Kučerová