Vedení města proto už před rokem a půl vypracovalo plán jejího zjednosměrnění. To se nakonec realizovalo až na konci letošního dubna. Pokud se dopravní omezení v ulici ukáže jako správné řešení, je vedení města připraveno zjednosměrnit i další vytipované vozovky.

„Zatím je na nějaké závěrečné verdikty brzo, ale musím říct, že zjednosměrnění má své pro i proti. V ulici nám ubylo dopravy a i to parkování to některým ulehčí. Na druhou stranu je teď výjezd z ulice Za Špicí kvůli zásobování obchodu a blízkému autoservisu docela komplikovaný,“ nechala se slyšet Ilona Močičková.

Policisté tam na popud anonymních oznamovatelů vyjížděli vždy alespoň jednou z rok.

„V roce 2017 to bylo jednou, v roce 2018 to bylo také jednou. Řidiči se pokaždé dopustili přestupku, kdy nenechali dostatečnou šíři vozovky pro průjezd oběma směry,“ upřesnila mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová.

Podle starosty Starého Města Josefa Bazaly fungování ulice Za Radnici může rozhodnout o osudu mnoha dalších uliček ve Starém Městě. „Plány na zjednosměrnění či řešení parkování jsme vypracovali už před rokem a půl pro celou řadu komunikací, ať už jde o oblasti Špitálek, Nového světa či například Sochorcovu ulici,“ prozradil Josef Bazala.

Zjednosměrnění ulice Za Radnicí tak může být první vlaštovkou v řadě dalších podobných opatření.

„Výsledky toho, zdali jsme se vydali správným směrem, se podle mého nedostaví dříve než za rok. Do té doby počkáme s dalšími ulice. Už dnes ale třeba víme, že jsme možná opomněli cyklisty, kteří by měli mít možnost projíždět ulicí Za Radnicí oběma směry,“ upozornil Josef Bazala na první změnu, která čerstvou jednosměrku v příštích dnech ještě čeká.

Jedenáctý sraz majitelů aut značky Porsche projel Zlínským krajem. Jednou ze zastávek bylo i Letecké muzeum v Kunovicích.
Parádní porsche se prohnaly Slováckem, předvedly se u letadel