„Finanční prostředky byly poskytnuty na vybudování edukativní interaktivní zóny pro děti, tedy na projekt, který už delší dobu připravujeme. Naším cílem je připravit návštěvu muzea pro děti zábavnější a hravou formou. Předáme dětem informace o tom, jak létající stroje fungují a zároveň v nich vzbudíme zájem o letectví,“ svěřil se ředitel Leteckého muzea v Kunovicích Martin Hrabec.

Zónu bude tvořit malé letadlo s funkčními kormidly, odpočinkové letadlo, sloužící jako skrýš a herna, ale také dětský záchranářský vrtulník v reálné kamufláži, který bude středobodem zóny. To vše pak bude doplněno ještě o výukové interaktivní tabule. 

„Při budování zóny využijeme fragmenty skutečných letadel, které muzeu věnovala Střední škola letecká Kunovice. Zmíněné části letadel bude nutné nejen zrestaurovat, ale i upravit tak, aby splňovaly přísné bezpečnostní předpisy,“ doplnil Martin Hrabec.

Z dotace neskrýval radost, protože leteckému muzeu pokryje 70 procent nákladů na dokončení projektu. „My tak budeme moci zónu pro naše dětské návštěvníky otevřít ještě letos. V této nelehké době je to pro naše muzeum veliká pomoc,“ dodal ředitel muzea Martin Hrabec.