O dopravní situaci v regionu jsme vás aktuálně informovali ON-LINE

Ihned poté, co se v pondělí nad ránem objevily první sněhové vločky, vyrazili do terénu silničáři. „Na Uherskohradišťsku jezdilo od rána pět posypových vozů a na Uherskobrodsku stejný počet. Nikde v regionu neležela ráno souvislá vrstva sněhu, ale předpokládám, že srážky mohou být trvalejší, a počítáme proto s tím, že naší techniky bude v terénu postupně přibývat," poznamenal ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

Nehoda na namrzlé silnici ve Vlčnově

Kvůli namrzlé silnici se dopoledne zkomplikoval provoz v úseku mezi Pašovicemi a Velkým Ořechovem. „Uvázl tam kamion, který nebyl schopný vyjet. Silnici museli přijet posypat silničáři, teprve pak automobil odjel. Kamion zatarasil část vozovky a provoz tam fungoval zhruba dvě hodiny kyvadlově," sdělil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Strážci zákona podle něj řešili také případ dvou dodávek, které se dopoledne lehce srazily ve Vlčnově. „Nešlo o nic vážného, nikdo se nezranil. Na zamrzlé silnici řidiči aut nedobrzdili a jejich vozidla se střetla. K žádným větším škodám přitom nedošlo," podotkl Aleš Mergental.

Jakékoliv sněžení komplikuje život zejména obyvatelům výše položených oblastí Slovácka na úpatí Bílých Karpat, jako jsou například Žítková, Březová, Strání či Starý Hrozenkov. Jejich obyvatelé však naštěstí přestáli včerejší první vločky bez větších komplikací. „Sněžení nebylo nijak razantní a cesty vzorně posypali silničáři. Žádné komplikace ve Starém Hrozenkově a blízkém okolí zatím změna počasí nepřinesla," podotkl starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík.

Meteoroložka Dagmar Honsová však upozorňuje na to, že počasí bude pokračovat ve svém zimním rázu i v dalších dnech. V úterý po ránu očekává na Uherskohradišťsku mrazivo.

Auto zastavila až dopravní značka

Venkovní teploty se mají pohybovat v rozmezí minus dvou až minus tří stupňů Celsia, odpolední pak plus dva až plus tři stupně. Podobné počasí by mělo být i ve středu. „Oblačnosti bude v úterý a ve středu ubývat, občas se může objevit slabá sněhová přeháňka. Problémem mohou být ale ranní mrazíky, kvůli kterým mohou silnice namrzat, a tak by řidiči měli být mimořádně ostražití," doporučuje Dagmar Honsová. O tom, že její varování je na místě, se přesvědčila v pondělí ráno i redaktorka Slováckého deníku Blanka Malušová. „Stála jsem na autobusové zastávce v Hluku, když se k ní v jednu chvíli začalo přibližovat pomalu jedoucí auto. I přes nízkou rychlost dostalo na namrzlé silnici smyk a začalo se neovladatelně otáčet na silnici. Blížilo se k zastávce, a tak jsme všichni, co jsme tam stáli, museli utéct na bok. Auto se zastavilo až o nedalekou dopravní značku," popsala svůj zážitek redaktorka Blanka Malušová.