„Rok od roku je těžší sehnat jak starší, tak mladší stárky. I proto jsem se rozhodla, že letos půjdu se svým partnerem ze souboru, přestože se oba v čele průvodu objevíme už podruhé," poukázala Šárka Došková na minulost, kdy už v roce 2006 byla starší stárkou. Tato devětadvacetiletá Dolněmčanka vyučuje na tamní Základní a umělecké škole, kde má jako speciální pedagožka na starosti především neslyšící děti. „Mimo folklor je mým největším koníčkem bezmotorové létání v kluzáku. Fascinuje mě nejen výhled, v kokpitu si užívám skvělého pocitu," prozradila Šárka Došková podrobnosti o svých zálibách.

Pro změnu s nohama na zemi je spokojenější starší stárek Jiří Miloš, devětadvacetiletý lektor na Vysokém učení technickém v Brně vyučující mobilní komunikace, jenž si stárkování zkusil poprvé v roce 2010. Turistika či fotografování, tedy poznávání krajiny z bezprostřední, nikoliv ptačí perspektivy, figurují v popředí jeho zájmů. „Pes, hudba, cestování, fotografování či četba, jsou mými největšími koníčky," doplnil Jiří Miloš. I on, stejně jako jeho hodová partnerka, je dlouholetým členem Národopisného krúžku Dolněmčan, kde jako organizační vedoucí působí také jeho sestra Taťána.

Chasa pro stárky vyrazí v sobotu ve 14. 30 hodin, hodová zábava v kulturním domě je pak naplánována na půl osmou večer. Celý program Hodů s právem je rozprostřen do čtyř dnů, od pátku po pondělí. Například v pátek od 20 hodin se v kulturním domě bude konat Předhodové zpívání za účasti pěti mužských pěveckých sborů a cimbálové muziky Strýci ze Strání. V neděli se od 10. 30 hodin uskuteční hodová mše svatá v tamním kostele sv. Filipa a Jakuba, načež odpoledne od 14 hodin vystoupí dětské folkorní soubory s podporou dětské dechové hudby v areálu Muzea Na Mlýně. Tamtéž v pondělí od 17 hodin hody vyvrcholí Hodkami s drkotinou.