Často se o dívkách, které zabodují v soutěži krásy, říká, že zpychly. Zejména jejich okolí to tak hodnotí a začne se od nich odvracet. Zpozorovala jste vy sama nějaké změny ve svém chování? A setkala jste se s nějakými právě ve vašem okolí?

Snažím se být svá, vždy jsem byla sama sebou, ale na některé lidi může sebedůvěra působit jako nafoukanost, nevím proč. Po různých zkušenostech jsem také někdy trochu odměřená nebo příliš konzervativní, ale to většinou po poznání společnosti v jistém prostředí mizí a jsem to zase já, živá, upovídaná, energická, přátelská…

S tím odvracením si myslím, že to je jinak. Spíše lidé, ti, co jsme si mysleli, že jsou pravými přáteli, ale mýlili jsme se, se odvrátí sami, nejspíš závistí…

A já změny v mém chování nepozoruji. Nemám důvod ho měnit. Je úžasné, že jsem se dostala až tak vysoko, získala titul 1. české vicemiss, ale na druhou stranu to není nic, na co bych měla být přehnaně hrdá a myslet si, že jsem něco extrémního dokázala. Až postavím nemocnici v Africe nebo pomůžu těm, kteří umírají hlady, to je teprve důvod k hrdosti na sebe sama a na pocit velkého úspěchu.

Po vašem úspěchu jste absolvovala řadu rozhovorů, kde jste byla ze soutěže nadšená. Vydrželo vám to doposud? Šla byste do soutěže znovu?

Myslím si, že to platí vše〜obecně, každá mince má dvě strany. A tak je to i se soutěží, má následky pozitivní i negativní, a právě pro ty pozitivní musí člověk přijmout automaticky ty negativní. Já jsem optimistka a vždy na všem se snažím vidět to lepší, pozitivnější, proto bych šla klidně do soutěže znovu, i když vím, že celá ta příprava je docela náročná. Jsem tedy stále šťastná, že jsem do toho šla a ještě šťastnější, že to tak úspěšně dopadlo.

Jste jazykově nadaná. Zvládáte angličtinu, němčinu, italštinu, španělštinu… Který z těch jazyků a kultur vám přirostl k srdci a proč?

Španělština…ten jazyk mi přijde úžasný, strašně zvučný, příjemný na poslech, ani ne tak složitý a komunikace ve španělštině, Španělsko a španělsky mluvící země mě fascinují. Patří k nim vlastně i teplo a sluníčko, někdy mám takový pocit, jako kdybych v sobě měla horkou španělskou krev, ale o žádných španělských předcích nevím.

Modelingu se věnujete od čtrnácti let. Nemáte pocit, že poznamenal vaše dospívání, respektive vám jej zkazil? Měla jste čas na to, co běžná dospívající děvčata – výlety s přáteli, radne…

Určitě nemám pocit, že by mi modeling zkazil dospívání, to vůbec ne, ale to, že každou dívku trochu poznamená, ovlivní, popírat nebudu. Pohybujete se v jiném prostředí, jednáte i se staršími lidmi než jen s vašimi vrstevníky, je třeba o sebe více pečovat…. Čas na zábavu jsem měla, ale méně než kamarádky. O to víc jsem si ho vážila.

Dá se skutečně skloubit škola a modeling na profesionální úrovni?

Bohužel na VŠE v Praze, fakultě mezinárodních vztahů, není možnost dálkového studia ani individuálního plánu, a proto jsem se s vedením dohodla na půlročním přerušení studia. Skloubit povinnosti vicemiss a povinnosti studentky by bylo velmi náročné a myslím si, že v závěru bych ani jedno nedělala pořádně, na 100 %, tak jsem se rozhodla teď využít možností, které mi umístění v soutěži nabízí, a za nějakou dobu se vrátit ke studiu a dostatečně se mu věnovat.

S úspěchem v modelingu je často spojena i nabídka na focení lechtivých fotografií. Šla byste do něčeho podobného? Případně, kde jsou vaše hranice?

Neplánuji kariéru podobným směrem jako Diana Kobzanová, která se svlékla. Moje hranice končí před úplným odhalováním mého těla. Nebránila bych se dobré nabídce na fotky, které jsou sexy, ale přitom nejde nic vidět.

Pocházíte ze Slovácka. Máte k našemu regionu nějaké pevnější vazby, mimoto, že jste se tady narodila? Nepřemýšlíte, že byste tady chtěla žít?

Dovolím si vás opravit, narodila jsem se v Brně. Je to vlastně jen to místo narození a město, kde jsem jako malá trávila skoro každé prázdniny – žijí tam moji prarodiče. Ale téměř od narození žiji v Uherském Hradišti, takže vlastně ze Slovácka pocházím. Vazby, vztah… tož cítím, že sem z Hradišťa. Jižní Morava se mi líbí a jsem hrdá na to, když se v Praze téměř všichni po pár větách konverzace zeptají: „Vy jste z Moravy, že?“ a já mohu hrdě odpovědět: „Ano, z Uherského Hradiště.“ A přece jen, kdyby mě práce v hlavním městě držela i delší dobu, ráda se aspoň na důchod do Hradiště vrátím. V tuto chvílí mi Praha nabízí daleko více možností, ale kdo ví, co bude za pár let. Už teď vidím ty velké rozdíly hlavního města a maloměsta, a to, co jsem v Uherském Hradišti devatenáct let nevnímala, si teď při každém příjezdu do Hradiště uvědomuji – čerstvý vzduch, zeleň, kamkoli se dá jít pěšky, žádné zácpy…

Jaké je vaše nejoblíbenější oblečení?

Pohodlné. V létě šaty a žabky, na jaře třeba džíny, tričko a tenisky. Podpatků, obzvláště těch vysokých, si užiji na přehlídkách, proto v běžném životě mám ráda pohodlnou obuv.

A co jídlo? Jak vlastně vypadá takový jídelníček mladé modelky?

Hodně záleží na programu, nebudu popírat, že se stane, že odjedu z domu bez snídaně nebo že někdy večeřím i v devět večer, ale jsou to spíše výjimky. Snažím se pravidelně a hodně snídat, ovoce, jogurty, ovesné vločky, nízkotučné sýry s tmavým pečivem,dále se snažím jíst vícekrát za den, někdy v malých porcích i třeba šestkrát sedmkrát, a po šesté večer už nejíst, případně jen ovoce nebo zeleninu. Vůbec nejím Fast Food, tučná jídla a bílé pečivo také vynechávám. Velice často naopak jím zeleninu – v salátech i vařenou, kuřecí nebo rybí maso a kysané mléčné výrobky. Ale nelekejte se, že bych jedla jen toto. Myslím si, že člověk by měl jíst všechno, hlavně s mírou. Takže když mám chuť na něco méně zdravého, tak si občas kousek dám. A když mám chuť na sladké, tak nejraději mlsám sušené ovoce. A na oslavě?… to si dám i dort nebo zmrzlinový pohár.

Máte v modelingu nějakou metu, které byste chtěla dosáhnout?

Fotit významnou kampaň nebo být tváří automobilky, ale to jsou až nereálné mety. Věnuji se i moderaci, tak vidím jako více reálné cíle se stát známější moderátorkou a moderovat různé společenské akce po celé republice.

Máte mezi modelkami nějaký vzor?

Nemám vzor, který bych se snažila napodobit nebo kopírovat, ale určitě jsou modelky, které si zaslouží uznání a obdiv – jako osobnost třeba Tereza Maxová. Pro mě je nejen modelkou, ale skutečnou osobností. A na fotkách? Tak to je krásných spousta Češek – Karolina Kurková, Hana Soukupová, Petra Němcová…

Když se řekne muž – jaký je ten ideál, o kterém sní druhá nejkrásnější žena republiky?

Pod pojmem ideál nehledám žádné tělesné proporce nebo tělo modela, ale skutečné lidské hodnoty. Inteligence, porozumění, pochopení, trpělivost, ochota, nesobeckost, pokora a zároveň cílevědomost a pořádná chuť do života. To, když vyzařuje z člověka, tak to může několikanásobně zastínít zevní krásu.

Čeho na světě se bojíte?

Pokud to mají být obavy oprávněné, tak je to určitě zdraví moje a mých nejbližších. Někdy mám taky obavy, které mě nutí více k přemýšlení nad sebou sama. A to, aby mi zbytečně moc času neproplavalo jen tak mezi prsty…

Co říkáte na ženy, které si nechávají plasticky upravovat svůj zevnějšek? Odhodlala byste se k tomu někdy taky? Třeba ve starším věku?

Zatím se k tomu stavím spíše negativně. Nemohu odsuzovat druhé, je to jejich věc, ale jsem pro přirozenost. V této přirozenosti je originalita každého stvoření… Nebo chtějí být všichni jak roboti udělaní přes kopírák?