VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První česká vicemiss: Cítím, že sem z Hradišťa

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dvacetiletá brunetka Eva Čerešňáková se před nedávnem stala první českou vicemiss. Jelikož většinu života prožila na Slovácku, tak jsme jí položili několik otázek.

4.5.2007
SDÍLEJ:

Často se o dívkách, které zabodují v soutěži krásy, říká, že zpychly. Zejména jejich okolí to tak hodnotí a začne se od nich odvracet. Zpozorovala jste vy sama nějaké změny ve svém chování? A setkala jste se s nějakými právě ve vašem okolí?

Snažím se být svá, vždy jsem byla sama sebou, ale na některé lidi může sebedůvěra působit jako nafoukanost, nevím proč. Po různých zkušenostech jsem také někdy trochu odměřená nebo příliš konzervativní, ale to většinou po poznání společnosti v jistém prostředí mizí a jsem to zase já, živá, upovídaná, energická, přátelská…

S tím odvracením si myslím, že to je jinak. Spíše lidé, ti, co jsme si mysleli, že jsou pravými přáteli, ale mýlili jsme se, se odvrátí sami, nejspíš závistí…

A já změny v mém chování nepozoruji. Nemám důvod ho měnit. Je úžasné, že jsem se dostala až tak vysoko, získala titul 1. české vicemiss, ale na druhou stranu to není nic, na co bych měla být přehnaně hrdá a myslet si, že jsem něco extrémního dokázala. Až postavím nemocnici v Africe nebo pomůžu těm, kteří umírají hlady, to je teprve důvod k hrdosti na sebe sama a na pocit velkého úspěchu.

Po vašem úspěchu jste absolvovala řadu rozhovorů, kde jste byla ze soutěže nadšená. Vydrželo vám to doposud? Šla byste do soutěže znovu?

Myslím si, že to platí vše〜obecně, každá mince má dvě strany. A tak je to i se soutěží, má následky pozitivní i negativní, a právě pro ty pozitivní musí člověk přijmout automaticky ty negativní. Já jsem optimistka a vždy na všem se snažím vidět to lepší, pozitivnější, proto bych šla klidně do soutěže znovu, i když vím, že celá ta příprava je docela náročná. Jsem tedy stále šťastná, že jsem do toho šla a ještě šťastnější, že to tak úspěšně dopadlo.

Jste jazykově nadaná. Zvládáte angličtinu, němčinu, italštinu, španělštinu… Který z těch jazyků a kultur vám přirostl k srdci a proč?

Španělština…ten jazyk mi přijde úžasný, strašně zvučný, příjemný na poslech, ani ne tak složitý a komunikace ve španělštině, Španělsko a španělsky mluvící země mě fascinují. Patří k nim vlastně i teplo a sluníčko, někdy mám takový pocit, jako kdybych v sobě měla horkou španělskou krev, ale o žádných španělských předcích nevím.

Modelingu se věnujete od čtrnácti let. Nemáte pocit, že poznamenal vaše dospívání, respektive vám jej zkazil? Měla jste čas na to, co běžná dospívající děvčata – výlety s přáteli, radne…

Určitě nemám pocit, že by mi modeling zkazil dospívání, to vůbec ne, ale to, že každou dívku trochu poznamená, ovlivní, popírat nebudu. Pohybujete se v jiném prostředí, jednáte i se staršími lidmi než jen s vašimi vrstevníky, je třeba o sebe více pečovat…. Čas na zábavu jsem měla, ale méně než kamarádky. O to víc jsem si ho vážila.

Dá se skutečně skloubit škola a modeling na profesionální úrovni?

Bohužel na VŠE v Praze, fakultě mezinárodních vztahů, není možnost dálkového studia ani individuálního plánu, a proto jsem se s vedením dohodla na půlročním přerušení studia. Skloubit povinnosti vicemiss a povinnosti studentky by bylo velmi náročné a myslím si, že v závěru bych ani jedno nedělala pořádně, na 100 %, tak jsem se rozhodla teď využít možností, které mi umístění v soutěži nabízí, a za nějakou dobu se vrátit ke studiu a dostatečně se mu věnovat.

S úspěchem v modelingu je často spojena i nabídka na focení lechtivých fotografií. Šla byste do něčeho podobného? Případně, kde jsou vaše hranice?

Neplánuji kariéru podobným směrem jako Diana Kobzanová, která se svlékla. Moje hranice končí před úplným odhalováním mého těla. Nebránila bych se dobré nabídce na fotky, které jsou sexy, ale přitom nejde nic vidět.

Pocházíte ze Slovácka. Máte k našemu regionu nějaké pevnější vazby, mimoto, že jste se tady narodila? Nepřemýšlíte, že byste tady chtěla žít?

Dovolím si vás opravit, narodila jsem se v Brně. Je to vlastně jen to místo narození a město, kde jsem jako malá trávila skoro každé prázdniny – žijí tam moji prarodiče. Ale téměř od narození žiji v Uherském Hradišti, takže vlastně ze Slovácka pocházím. Vazby, vztah… tož cítím, že sem z Hradišťa. Jižní Morava se mi líbí a jsem hrdá na to, když se v Praze téměř všichni po pár větách konverzace zeptají: „Vy jste z Moravy, že?“ a já mohu hrdě odpovědět: „Ano, z Uherského Hradiště.“ A přece jen, kdyby mě práce v hlavním městě držela i delší dobu, ráda se aspoň na důchod do Hradiště vrátím. V tuto chvílí mi Praha nabízí daleko více možností, ale kdo ví, co bude za pár let. Už teď vidím ty velké rozdíly hlavního města a maloměsta, a to, co jsem v Uherském Hradišti devatenáct let nevnímala, si teď při každém příjezdu do Hradiště uvědomuji – čerstvý vzduch, zeleň, kamkoli se dá jít pěšky, žádné zácpy…

Jaké je vaše nejoblíbenější oblečení?

Pohodlné. V létě šaty a žabky, na jaře třeba džíny, tričko a tenisky. Podpatků, obzvláště těch vysokých, si užiji na přehlídkách, proto v běžném životě mám ráda pohodlnou obuv.

A co jídlo? Jak vlastně vypadá takový jídelníček mladé modelky?

Hodně záleží na programu, nebudu popírat, že se stane, že odjedu z domu bez snídaně nebo že někdy večeřím i v devět večer, ale jsou to spíše výjimky. Snažím se pravidelně a hodně snídat, ovoce, jogurty, ovesné vločky, nízkotučné sýry s tmavým pečivem,dále se snažím jíst vícekrát za den, někdy v malých porcích i třeba šestkrát sedmkrát, a po šesté večer už nejíst, případně jen ovoce nebo zeleninu. Vůbec nejím Fast Food, tučná jídla a bílé pečivo také vynechávám. Velice často naopak jím zeleninu – v salátech i vařenou, kuřecí nebo rybí maso a kysané mléčné výrobky. Ale nelekejte se, že bych jedla jen toto. Myslím si, že člověk by měl jíst všechno, hlavně s mírou. Takže když mám chuť na něco méně zdravého, tak si občas kousek dám. A když mám chuť na sladké, tak nejraději mlsám sušené ovoce. A na oslavě?… to si dám i dort nebo zmrzlinový pohár.

Máte v modelingu nějakou metu, které byste chtěla dosáhnout?

Fotit významnou kampaň nebo být tváří automobilky, ale to jsou až nereálné mety. Věnuji se i moderaci, tak vidím jako více reálné cíle se stát známější moderátorkou a moderovat různé společenské akce po celé republice.

Máte mezi modelkami nějaký vzor?

Nemám vzor, který bych se snažila napodobit nebo kopírovat, ale určitě jsou modelky, které si zaslouží uznání a obdiv – jako osobnost třeba Tereza Maxová. Pro mě je nejen modelkou, ale skutečnou osobností. A na fotkách? Tak to je krásných spousta Češek – Karolina Kurková, Hana Soukupová, Petra Němcová…

Když se řekne muž – jaký je ten ideál, o kterém sní druhá nejkrásnější žena republiky?

Pod pojmem ideál nehledám žádné tělesné proporce nebo tělo modela, ale skutečné lidské hodnoty. Inteligence, porozumění, pochopení, trpělivost, ochota, nesobeckost, pokora a zároveň cílevědomost a pořádná chuť do života. To, když vyzařuje z člověka, tak to může několikanásobně zastínít zevní krásu.

Čeho na světě se bojíte?

Pokud to mají být obavy oprávněné, tak je to určitě zdraví moje a mých nejbližších. Někdy mám taky obavy, které mě nutí více k přemýšlení nad sebou sama. A to, aby mi zbytečně moc času neproplavalo jen tak mezi prsty…

Co říkáte na ženy, které si nechávají plasticky upravovat svůj zevnějšek? Odhodlala byste se k tomu někdy taky? Třeba ve starším věku?

Zatím se k tomu stavím spíše negativně. Nemohu odsuzovat druhé, je to jejich věc, ale jsem pro přirozenost. V této přirozenosti je originalita každého stvoření… Nebo chtějí být všichni jak roboti udělaní přes kopírák?

4.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 17 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Obsluha brusky plochého skla. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, obsluha brusky na tabulové sklo, práce s tabulovým sklem, práce na PC, čtení výkres. dokumentace, spolehlivost, pečlivost, ochota učit se novým věcem, samostatnost, kontakt telefon (7:30-15:30 h) nebo e-mail.. Pracoviště: Sklenářství franek s.r.o., Na Rynku, č.p. 1017, 686 04 Kunovice. Informace: Jitka Geržová, +420 572 548 768.

Výroba - Výroba Vedoucí provozu v ostatních zařízeních 23 800 Kč

Vedoucí provozu v ostatních zařízeních Vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prac. poměr na 1 rok, výborná orientace v sortimentu dům/dílna/zahrada, předchozí zkušenost s prodejem tohoto sortimentu výhodou, vstřícný přístup k zákazníkům, ochota učit se novým věcem, flexibilita v rámci malého týmu lidí, stravenky.. Pracoviště: Klempos plus s.r.o. - pracoviště, 687 13 Březolupy. Informace: Eva Lukačovič, +420 777 580 428.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách prodavač/ka - skladník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení v oboru prodej drobného zboží (železářství), obsluha a poskytování odborných rad zákazníkům, péče o přídělený sortiment na prodejně - tz. příjem zboží, doplňování zboží, objednávání zboží, občasné ježdění pro zboží v blízkém okolí Uh. Hradiště, manipulace s břemeny, zákl. práce na PC, práce s programem POHODA - znalost není nutností, ale výhodou, ŘP "B", oprávnění k řízení vysokozdvižných vozíků výhodou, prémie, pouze životopis na e-mail. Pracoviště: Libor stober - prodejna hospodářských potřeb, Jiřího z Poděbrad, č.p. 1212, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Lucie Stoberová, +420 481 522 352.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 17 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řiidič dodávky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: rozovz nábytku po ČR, ŘP "B", praxe min. 2 roky, zaměstnanecké slevy. Pracoviště: Kasvo spol. s r. o. pracoviště, Tř. Maršála Malinovského, č.p. 385, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Vítězslav Staroba, +420 603 256 606.


Již od minulého týdne hledá policie šestadvacetiletého Lukáše Leinwebera z Prostějova.

Krajská polici pátrá po pohřešovaném muži z Prostějova

Ilustrační foto.

Oprava staroměstské školy vyžene stovky dětí do azylů

Karolína Nevřivá: Na skautingu je nejlepší překonávání sama sebe

Na první schůzku si Karolína vzpomíná velmi barvitě. „Vím, že jsem se tehdy hrozně moc styděla. Měla jsem za to, že budu jen sedět na lavičce a dívat se na ostatní. Nebylo tomu tak. Hned se se mnou všichni seznámili a zapojili mne do programu. Celou dobu jsme si hráli venku a vedoucí jsme oslovovali přezdívkami,“ vzpomíná Karolína Nevřivá na svůj první zážitek spojený se skauty.

Sbírají školní pomůcky pro sociálně slabé rodiny

Až do září mají rodiče možnost přispět do sbírka školních potřeb pro malé školáčky. Ne všechny rodiny si totiž mohou dovolit pořídit dětem nové aktovky, penály a další potřeby.

Pivní slavnosti v Bílovicích nabídly osmnáct speciálů

Kutná Hora, Rohozec, Nymburk, Jarošov a další. Všechna tato místa rozesetá po České republice měla v sobotu 21. července jednoho společného jmenovatele, jímž byly pivní slavnosti v Bílovicích.

Stanislav Hofmann: Vytrestal nás první poločas, koušu to špatně

Slovácko se vrací z Prahy bez bodů. Svěřenci trenéra Korduly odehráli trestuhodně první poločas. To potvrzuje i stoper mužstva z Uherského Hradiště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT