Nejsilnější příval vody přišel v šestnáct hodin. To už v terénu operovalo několik jednotek hasičů. Jejich členové pomáhali s odčerpáváním vody ze sklepů rodinných domů a dalších objektů, s odstraňováním spadlých větví na silnicích a podobně.

Nejhorší situace byla podle nich v Kudlovicích a Březolupech. Ve druhé jmenované obci voda vzala část zeminy z polí a prohnala se třemi domy.
„Před dalšími objekty se pak držela a hrozilo, že pronikne i do nich. Zaplavila místní komunikaci a ucpala kanalizaci. Dalším škodám jsme zabránili intenzivním odčerpáváním vody,“ popsal situaci mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček.

Starosta Březolup odhaduje, že ve vyplavených domech mohla škoda napáchat celkovou škodu ve výši zhruba padesát tisíc korun. „Nejhorší situace byla v obecní části Nad Uličkou, kde se nachází řadová výstavba. V budoucnu chceme tuto lokalitu ochránit zbudováním odvodňovacího příkopu,“ plánuje starosta Březolup Petr Kukla.

Ochranný příkop by měl v budoucnu vodu z postižené zóny odvést do nedalekého žlebu a následně do potoka. Protipovodňové opatření by mohlo být kompletní za dva až tři roky. V současné době zástupci Březolup pracují na výkupu pozemků.

Podobnou situaci způsobila průtrž mračen s kroupami i v nedaleké Topolné. Voda se hnala ulicemi jako divoká řeka. Vyplavila přitom školu, zahradnictví a sklepy zhruba pěti rodinných domů. „Kromě jiného zaplavila i školní tělocvičnu. Několik hodin tam stála do výšky asi patnácti centimetrů. Většinu zařízení se ale podařilo včas vynést pryč. Následky odklízíme ještě nyní,“ podotkla starostka Topolné Hana Marášková, která celkovou škodu způsobenou divokou vodou odhadla na zhruba padesát tisíc korun.