Těšit se můžete na hru Dobrodružství Toma Sawyera a nebude chybět ani společné zpívání a přípitek k Novému roku. Představení v malém sále sokolovny v Uherském Brodě budou dvě, první začíná v 15 hodin, druhé v 17 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v knihkupectví Formát v Uherském Brodě.

Divadlo Brod si už poněkolikáté přizvalo ke spolupráci žáky literárně-dramatického oboru ZUŠ a společně vytvořili půvabnou, hravou a svižnou inscenaci, která je určena divákům všech věkových kategorií. Nestává se tak často, aby se v dramaťáku sešlo hned několik velmi talentovaných kluků současně (v dramatických oborech bývají v převaze dívky).

Na uherskobrodské ZUŠce se tento vzácný jev objevil. Učitel LDO a principál Divadla Brod Roman Švehlík tedy využil situace a nastudoval s dětmi i dospělými příběh z pera Marka Twaina o klučičích přátelstvích a dobrodružstvích.

Ze světově známé knihy vybral pasáže o natírání plotu, pozdním příchodu do školy, půlnoční vraždě na hřbitově a pirátské výpravě na ostrov na řece Mississippi. V hlavních dětských rolích se představí Tobiáš Soukeník a Kryštof Švehlík, dále hrají Štěpán Šmíd, Tomáš Kreisl a Patricie Guričová.

V dospělých rolích uvidíte Dagmar Svobodovou, Rudolfa Jedounka, Pavla Chramostu, Lenku Škubníkovou, Tomáše Hřiba a Dušana Zálešáka. Scénu vytvořila a kostýmy ušila další herečka Divadla Brod Lenka Sasínová a krásná hudba je dílem učitele ZUŠ Tomáše Lekeše, který s Divadlem Brod spolupracoval už na několika inscenacích.

NA ŠTĚPÁNA. Ve velehradské bazilice se ve středečním podvečeru uskutečnil už 29. ročník Svatoštěpánského koncertu.
Svatoštěpánské duchovní ztišení s Hradišťanem a Pavlem Helanem