Nejlépe na tom bylo lyžařské centrum Stupava. To sice ještě nemá definitivně vyhodnocenu nedávno ukončenou sezonu, neboť majitelé se momentálně nachází v zahraničí, nicméně její výsledek v tomto případě nejspíš nebude až tak tragický. „V našem případě to úplně špatné nebylo, přece jen jsme jezdili více než tři měsíce, ale na lidech to samozřejmě bylo znát. Mohlo jich být odhadem tak o třetinu méně než v předchozích letech," sdělila informace ze stupavského centra Eva Kočířová. V každém případě podle ní letošní výsledky nebudou mít negativní dopad na sezonu nadcházející.

O poznání kratší dobu jezdily vleky v Osvětimanech. „Letos jsme bohužel díky počasí nezachytili vánoční svátky, což bývá rozhodující. Jezdili jsme naštěstí alespoň čtyři víkendy, po které lidé přišli. Bylo vidět, že když nenasněžilo vůbec nikde, byli vděční za každý metr sněhu. Důležité je, že jsme alespoň zvládli pokrýt náklady na zasněžování a energie," sdělil za osvětimanský svah jednatel provozující společnosti Miroslav Červenka. Špatná zima však nejspíš zapříčiní, že se letos v létě v Osvětimanech žádné větší investice neuskuteční.

Alespoň na 18 dní se podařilo provozovatelům oživit areál na Břestku. „Tato zima byla pro nás opravdu nejhorší za posledních deset let a víceméně jsme nepokryli ani náklady. Mimo to ale pozoruji, a další provozovatelé se kterými jsem hovořil mi to potvrzují, že bohužel klesá celkově dlouhodobý zájem o tyto aktivity. Je znát, že lidé šetří a rozmyslí si, zda utrácet za něco, za co nemusí," přiblížil své postřehy provozovatel břesteckého svahu Zdeněk Mendl. Toto zařízení, které se do značné míry zaměřuje na výuku dětí, tak podle Zdeňka Mendla stále častěji poznává situace, že zatímco dříve se nedostávalo instruktorů pro zajištění výuky, dnes sice jsou, ale pro změnu není koho učit. V nejbližší době by se tak v tomto středisku mělo rozhodnout, jak dál. „Současná podoba areálu mi dala hodně práce, takže nechci rozhodně bezhlavě utíkat, ale je taky pravdou, že třeba necítíme vůbec žádnou podporu ze strany obce. Několikrát jsem žádal o vyřešení příjezdu či parkování u svahu a ten zájem prostě není, k čemuž musíme samozřejmě také přihlížet," naznačil některé z problémů břesteckého zařízení Zdeněk Mendl.

Nejhorší sezonu letos zaznamenali na Mikulčině vrchu. Tamější sjezdovky Lopata ani Myšáčka, se tuto zimu nepodařilo zprovoznit vůbec. „Příprava na zimu a nějaká údržba samozřejmě proběhnout musela, takže ty ztráty budou něco přes sto tisíc. K pokrytí celkových nákladů v sezoně však potřebujeme alespoň šest týdnů provozu, což by se letos určitě nepodařilo, takže jakékoliv další experimenty se zasněžováním a zprovozněním svahu by tuto zimu jen zvedaly ztráty," zhodnotil zpětně letošní zimní sezonu provozovatel Ski areálu Mikulčin vrch Jaromír Sýkora. Ten však ani přes katastrofální výsledek neztrácí optimismus. „Takové zimy hold bývají. Nic nevzdáváme a plánujeme letos minimálně obnovu stávajících vleků za modernější," sdělil Jaromír Sýkora.