„Je pro mě optimistickým sdělením, že se pro tento zákon ve Sněmovně najde většina. Pevně věřím, že v příštím roce bude schválen," sdělil novinářům ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který si k obhajování zákonu přinesl s sebou pohřební urnu jako připomínku toho, že ročně zemře na nemoci způsobené kouřením zhruba osmnáct tisíc lidí. „To jsou Svitavy, Pelhřimov, Benešov. Zastavte likvidaci jednoho okresního města ročně," přesvědčoval Němeček v Poslanecké sněmovně. A přesvědčil.

Zákaz kouření údajně některé provozovny zlikviduje

Možnosti zákazu kouření v restauracích se však některá zařízení obávají, prosazení návrhu by pro ně mohlo být likvidační. „Pokud tento zákon skutečně začne platit, tak zkrachuji. Většina mých zákazníků jsou totiž kuřáci. Ti, jakmile pojí v jídelní části, se přesunou k baru a tam si zapálí a dále pobývají v mé hospodě," řekla majitelka kunovického podniku U Hlaváčků Jana Mikulcová. Ten je rozdělen na nekuřáckou jídelnu a kuřáckou část u baru dveřmi, které zabraňují šíření cigaretového kouře.

Přizpůsobíme se, říkáji jinde

Na kuřácký a nekuřácký úsek je rozdělena i restaurace Panoptikum v Uherském Brodě, avšak pouze paravány, které místnost přehrazují na dvě poloviny. Přestože tam chodí více kuřáků než nekuřáků, krachu se v případě zavedení zákona nebojí. „Když jsme restauraci otevírali, zvažovali jsme možnost, že bude celá nekuřácká, ale nakonec jsme ji rozdělili na dvě části. Pokud zákon o zákazu kouření v restauracích projde, tak se přizpůsobíme asi bez větších problémů," spekulovala tamní vedoucí Aneta Konečná.

Rozhodnut zakázat kouření by měli politici, ne jednotliví hospodští

Radost z možnosti prosazení protikuřáckého zákona má provozovatel stravovacích zařízení Marek Chrástek, který vede i uherskohradiš­ťskou restauraci Koruna. Ta je nyní již dva a půl měsíce nekuřácká. Nové provozovny, které zavádí, pojímá zcela nekuřácky. Problém však vidí ve stávajících restauracích, které mají určitou tradici a jsou kuřácké. „V takovém zařízení nemůže hospodský jen tak přijít a říct, že odteď se tam nekouří. V takové situaci totiž hrozí, že ztratí stálé štamgasty, kteří si tam chodili zakouřit. Z toho důvodu rozhodnutí o nekouření v restauracích musí být politické a ne rozhodnutí jednotlivce. Ten se tím totiž vystavuje ekonomickému riziku," argumentoval pro zavedení protikuřáckého zákona Chrástek. Situace, kterou popsal, nastala i v restauraci Koruna. „Jakmile jsme zakázali kouřit, přišli jsme o řadu stálých zákazníků, kteří byli zvyklí si uvnitř zapálit," přiznal Chrástek. Přesto však trvá na svém rozhodnutí s tím, že kouření do restaurací zkrátka nepatří.

Kuřáci vs. nekuřáci - věčný boj

S tím souhlasí i Renáta Gabrielová z Kunovic. „Mě jako nekuřačku odradí, když vejdu do restaurace, která je načichlá cigaretovým kouřem. Nejhorší je, když si někdo bezohledně zapálí u stolu a ostatní hosté musí ten smrad snášet," vyjádřila svou podporu zákonu. Stejný názor mají tři pětiny Čechů, vyplývá to ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění. Proti zavedení zákona je pouze osmatřicet procent lidí.

Podle vládního návrhu by mělo být kouření zakázáno ve všech restauracích a barech, obce by dle zákona mohly také zakázat kouření na venkovních a veřejných akcích. Součástí zákona by také byl zákaz prodeje cigaret a alkoholických nápojů v automatech a také povinnost podniků nabízet aspoň jeden nealkoholický nápoj levnější než pivo.

ANDREA GABRIELOVÁ