„Přístup zástupců firmy je podivný až nepřátelský a často vede až ke znechucení jejích zaměstnanců. Od konce loňského roku odešlo zhruba sto pracovníků, většina z nich na základě špatných zkušeností se zaměstnavatelem. Pan Hrabinec, který je jedním z členů vedení podniku, mi řekl, že mě propouští pro neschopnost. Vzápětí mi ale k výpovědi vyplatili jeden plat navíc jako odstupné. To přece nemá logiku. Ale stravenky mi dluží dodnes,“ postěžovala si Ottová.

Vedení chybu odmítá

Manažeři kunovické firmy se projevům Táni Ottové brání. „Slečně Ottové jsme se snažili vyjít vstříc. Její pracovní smlouva končila. Přeřadili jsme ji na jiné pracovní místo. Výsledky její práce skutečně nebyly příliš uspokojivé, a tak jsme s ní spolupráci ukončili. Odmítám však, že jsme se k ní chovali nepřátelsky a že jsme ji propustili pro neschopnost. Pokud se týče dlužných stravenek vůči její osobě, pak o této záležitosti vím a rozhodně ji budeme řešit,“ sdělil jednatel kunovického podniku Czech Aircraft Works Otakar Hrabinec.

Přestože stěžovatelka upozornila na skutečnost, že přístup zaměstnavatelů vede ke znechucení pracovníků firmy, uherskohradišťský úřad práce nemá v současné době poznatky o tom, že by firma plánovala propouštění většího počtu pracovníků.

„Příslušný zákon zaměstnavatelům ukládá povinnost tyto informace úřadům práce sdělovat. Vím, že tato společnost má jisté problémy, prozatím však nemám žádné indicie, které by svědčily o plánovaném propouštění,“ podotkl k problému ředitel Úřadu práce v Uherském Hradišti Richard Janíček.

Všechny již dříve uveřejněné články týkající se vývoje nezaměstnanosti na Slovácku najdete vpravo nahoře v oddíle Související články