Tím nejstarším je 85letý Oldřich Juračka z Bojkovic, který jako důchodce usiluje o pozici v tamním zastupitelstvu z 21. místa na seznamu uskupení s názvem Občané pro město. Zároveň patří do skupiny kandidátů 60 a více let, jichž v okrese Uherské Hradiště kandiduje celkem 646. Se 17,71 procenty z celkového počtu 3647 zastupitelských uchazečů tvoří tato seniorská věková kategorie nejsilnější skupinu mezi všemi ostatními.

Na opačném konci věkového spektra kandidátů se nacházejí teenageři, kteří dosáhnou 18 let nejpozději v den voleb do obecních zastupitelstev. Těch je v našem okrese podle informací Českého statistického ústavu (ČSÚ) celkem 17, tedy mizivých 0,47 procenta ze všech. Tedy 14 hochů a tři dívky.

Jednou z nich je studentka Eliška Janovská ze Strání, která tam útočí na zastupitelský post z pátého místa kandidátky ČSSD. Nejmladším z osmnáctiletých kandidátů je podle ČSÚ „šestka“ mezi uchazeči z KDU - ČSL v Osvětimanech, student Miroslav Čevelík. Za TOP 09 na 12. pozici se rozhodl kandidovat do zastupitelstva Boršic teenager Tomáš Dvouletý. Student Jaroslav Hauerland je mezi osmnáctiletými v našem okrese nejvýše postaveným kandidátem. O pozici zastupitele usiluje ze druhého místa seznamu SDP Tomia Okamury v Uherskíém Brodě.

V Mistřicích pak nejmladší kandidáty zastupuje na 12. místě za Sdružení nestraníků Vít Jánoš. Student Lukáš Křižan je v Hluku na 21. místě mezi kandidáty KDU ČSL a gymnazista Ondřej Mráz z Mařatic kandiduje na seznamu stejné strany v Uherském Hradišti z 16. pozice. Náš výčet uzavírá studentka Denisa Šlosárová z Chylic, zaujímající 9. pozici na kandidátce Změna 2018 v Ostrožské Nové Vsi.