Letos více než v minulých ročnících potrápil akci déšť. „Všechny sportovní, hudební i doprovodné programy ale proběhly beze změn,“ radoval se hlavní organizátor festivalu Marek Pochylý. Už od roku 2009 patří k festivalu Benefice Slováckého léta. Výtěžek z registračních poplatků do turnaje Mix Amatér v plážovém volejbalu podpořil Českou olympijskou nadaci, která pečuje o sportovce ve věku 6 až 18 let. „Pro Českou olympijskou nadaci se vybralo 4 500 Kč. Tým BENZA na 3. místě se navíc vzdal své ceny za třetí místo ve prospěch právě této nadace,“ děkoval Marek Pochylý.

Do historicky prvního běžeckého závodu Slováckého léta na 5 a 10 kilometrů se celkově zapojilo 217 běžců. 50 korun z každé registrace bylo opět poskytnuto na dobrou věc. Celkem 10 850 korun tak podpořilo Lukáška z Mařatic, který trpí akutní lymfoblastickou leukémií.

Poprvé se Slováckému létu věnovala i ČT4 Sport, když v přímém přenosu zachytila finále prestižního mezinárodního turnaje Staropramen Cool Super Cup.

11. ročník Slováckého léta se uskuteční v termínu 29. června až 8. července 2018. (poh)

Sportovní výsledky Slováckého léta 2017

Mix Amatér (plážový volejbal):

1. místo Žastr (Jaroslav Žajdlík, Věra Stránská)
2. místo Iva a Vlk (Ivona Pálová, Vladimír Kamba)
3. místo Benza (Lenka Benedíková, Jiří Závodník)

Běh Slováckého léta:

Žhavá 5

Muži
1. místo Jakub Janíček
2. místo Michael Čermák
3. místo Josef Zemánek

Ženy
1. místo Tereza Doleželová
2. místo Marie Janáčková
3. místo Jana Cenková

Žhavá 10

Muži
1. místo Luděk Durďák
2. místo Jiří Kubíček
3. místo Michal Lžičař

Ženy
1. místo Jana Bílková
2. místo Iva Burešová
3. místo Lenka Toralová

Adell Cup (plážový fotbal)

1. místo BG1 Consilium Investment
2. místo Legendární
3. místo Trhači řepy (Tomáš Caudr, Jan Ševčík a další hráči)

Fonergy Cup (plážová házená)

Muži
1. místo Handball Rum Club (Jan Zaoral, Jan Šáš a další hráči)
2. místo Kokory (Jiří Habáň, Michal Kašpar a další hráči)
3. místo SEVEŘANI (Jakub Mičovský a další hráči)

Ženy
1. NA POHODU (UHŘA , MACHAL a další hráči)
2. REMACH realitní kancelář (Michala Macháčková, Eva Romanová a další hráči)
3. Pozdní sběr (Lenka Horáková a další hráči)

Adell Open registrované ženy:

1. Housky team
2. Le-ntil-KI
3. Kachňátka
4. Kyklopačky

Adell Open registrovaní muži:

1. Frajírci
2. Výletníci
3. Krása střídá nádheru
4. Bambusové výhonky

Adell Open neregistrovaní muži:

1. TorpédoBorci
2. Eskalátor & Ventilátor
3. My máme rádi víno
4. Šašci

Adell Open neregistrované ženy:

1. Sosavrci
2. Smejkovia
3. Kanička
4. Samyce

Výsledky mixu Adell Night:

1. Místo Nehrabame Nepiskame - Ivo Dědek, Aneta Šupinová
2. Místo Slovenské Kořeně - Viktor Kociňák Magdaléna Bellayová
3. Místo Dvě věže - Jan Březina Světlana Lůčková
4. Místo Je nám to jedno! - Iva Brachtlová Milan Zpěvák

Výsledky volejbalového turnaje Mix Amatér:

1. místo Žastr (Jaroslav Žajdlík, Věra Stránská)
2. místo Iva a Vlk (Ivona Pálová, Vladimír Kamba)
3. místo Benza (Lenka Benedíková, Jiří Závodník)

Stupně vítězů Sahara Open (Petanque)

1. místo Pardálové (Hikl Karel, Lavička Libor, Kolaja Radim)
2. místo Dědek Team (Janík Jaroslav, Janík Jakub, Mlčák Petr)
3. místo MiPiff (Tomášů Milan ml., Tomášů Milan st., Tomášů Pavel)

Staropramen Cool Super Cup

Ženy:
1. Natália Dubovcová - Andrea Štrbová (SK)
2. Diana Žolnerčíková - Kateřina Valková
3. Michaela Knoblochová – Anna Komárková

Muži:
1. Nicolas Capogrosso – Julian Amando Azaad (Argentina)
2. Ondřej Perušič – David Schweiner
3. Jindřich Weiss – Martin Tichý