„Prověřujeme smrt ženy v obci nedaleko Uherského Brodu, jejíž přesné okolnosti nám nejsou známy. Další informace budeme moci poskytnout po provedení základního šetření, případně po pitvě,“ sdělil v neděli policejní mluvčí Radomír Šiška. Informaci Deníku v ten den potvrdil starosta Prakšic Josef Hefka.

„O policejním vyšetřování vím, ale nic bližšího vám neřeknu. V sobotu jsem byl mimo obec a dozvěděl jsem se to až v neděli ráno,“ uvedl prakšický starosta.

Kriminalisté nezjistili cizí zavinění

Ve středu policisté Deníku sdělili závěrečnou zprávu z vyšetřování úmrtí Prakšičanky.

„Z dosavadního šetření jsme nezjistili, že by se na smrti ženy podílela další osoba. S ohledem na rodinné příslušníky další informace k jejímu úmrtí sdělovat nebudeme,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policie. Ilustrační foto.
Vyšetřování podezřelého úmrtí podnikatelovy manželky v Prakšicích pokračuje

Na svém facebookovém profilu se k události vyjádřil také manžel zesnulé P. B.

„S nejhlubším zármutkem oznamuji, že nás navždy opustila moje milovaná manželka a maminka naší dcery. Tato smutná událost nás zasáhla neočekávaně a mimořádně bolestivě. V těchto nejtěžších chvílích prosím všechny o respektování soukromí a zachování úcty k památce zesnulé,“ uvedl P.B.

Skromná a pohodová, říkají místní

Zemřelou znali Prakšičané i někteří zaměstnanci jejího manžela.

„Byl to pro mě šok, když jsem se dozvěděl, že je Milka po smrti. Šlo o naprosto skromnou a pohodovou ženskou, která měla ráda turistiku a neměla problém se s námi zaměstnanci jedné z firem svého manžela dát do řeči,“ zavzpomínal na zesnulou muž, který nechtěl zveřejnit své jméno, ale redakce Deníku jej zná.

Poslední rozloučení se zesnulou se uskuteční při mši svaté v sobotu 22. dubna v 11 hodin ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě.