„Pod drobnohledem byl hlavní tah I/50, konkrétně od Uherského Brodu až po část Chřibů. Je to úsek častých dopravních nehod, ale také úsek, na kterém někteří řidiči zapomínají dodržovat pravidla silničního provozu,“ tvrdí policejní mluvčí v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Během dvou kontrolních dnů bylo u přestupku přistiženo 75 řidičů, a to zejména muži. Jednalo se hlavně o překročení nejvyšší povolené rychlosti, nevyhovující technický stav, ale i telefonování za volantem nebo nepoužití bezpečnostních pásů. Mezi hříšníky bylo i osm motorkářů.

„Z celkového počtu přestupků jsme 10 postoupili příslušnému úřadu. Dvěma cizincům byly uloženy osmitisícové kauce, celkově jsme uložili blokové pokuty za 67 tisíc korun,“ poznamenala Milena Šabatová.

Největším hříšníkem byl podle jejích slov šestadvacetiletý řidič audi.

„Tomu ručička na tachometru vystoupala až na 133 kilometru v místech, kde je zákonem povolená devadesátka. Navíc předjížděl tam, kde je to dopravním značením zakázáno. Zákon na takové jednání pamatuje pokutou od 5 do 10 tisíc korun včetně zákazu činnosti na šest až 12 měsíců,“ dodala Milena Šabatová.

Dopravně bezpečnostní akce budou podle policistů probíhat i nadále.